Nulandová vyzývá USA k bombardování Ruska

www.slovanskenoviny.sk/rss Válečná štváčka a organizátorka majdanského puče Nulandová jistě nebyla nedávno ze svého postu v Bidenově... Príspevok Nulandová vyzývá USA k bombardování Ruska je zobrazený ako prvý na .

Nulandová vyzývá USA k bombardování Ruska

www.slovanskenoviny.sk/rss

Válečná štváčka a organizátorka majdanského puče Nulandová jistě nebyla nedávno ze svého postu v Bidenově administrativě odvolána náhodou. Zřejmě bylo třeba eliminovat fanatické válečné štváče, kteří by byli schopni přivést svět do katastrofy.

Nicméně Nulandová se i tak snaží tlačit na Bidenovu administrativu a podněcovat ke krokům, které by zcela jistě vedly k další eskalaci.

Bývalá vysoká úřednice ministerstva zahraničí Victoria Nulandová je zpět a připojuje se ke zvýšenému úsilí ukrajinské vlády přesvědčit západní spojence, včetně Spojených států, aby prohloubili své zapojení do války s Ruskem.

Nulandová v nedávném vystoupení na ABC News uvedla, že Bidenova administrativa by měla ukrajinským silám umožnit provádět útoky přímo na ruské území raketami a zbraňovými systémy dodanými USA.

„Musí být schopni zastavit tyto ruské útoky, které přicházejí ze základen uvnitř Ruska,“ řekla v nedělním rozhovoru. „Spojené státy a naši spojenci by jim měli poskytnout větší pomoc při útocích na ruské základny, což jsme dosud nebyli ochotni udělat.“

Tyto základny by měly být lovnou zvěří, ať už jsou to místa, odkud jsou odpalovány rakety, nebo ta, odkud jsou zásobovány jednotky,“ pokračovala Nulandová.

Zelenského vláda je v poslední době stále zoufalejší, protože ukrajinské frontové linie jsou v Charkovské oblasti rychle decimovány. Nová ofenzíva Moskvy má za cíl posunout ukrajinskou hranici výrazně dozadu, aby se vytvořila nárazníková zóna, která by zabránila přeshraničnímu ostřelování ruských měst, zejména v Belgorodu.

Nulandová tvrdila, že cílem Ruska v Charkově je „zdecimovat město, aniž by kdy muselo položit botu na zem“ a dále, že ruské síly „již srovnaly se zemí třetinu Charkova.“

V rozhovoru pak tvrdila, že za tak zoufalých podmínek by přímé útoky na ruské základny západními zbraňovými systémy neměly být v konečném důsledku vnímány jako eskalace.

Rusko však před několika týdny oznámilo, že uspořádá jaderné cvičení za účasti strategických sil. Zdá se, že tento týden tato cvičení začínají jako hlasité a jasné varování přímo signalizované NATO.

Pokud jde o čerstvé poznámky Nulandové, nezávislý novinář Michael Tracey shrnul její postoj nejlépe, když řekl:

Královna temnot Viktoria Nulandová je zpět a požaduje, aby USA otevřeně usnadnily údery Ukrajiny na cíle v Rusku – něco, na čem Bidenova administrativa dříve trvala, že se to nikdy nestane. Kdysi nepředstavitelná eskalace, nad kterou se nyní sotva zvedne obočí.“

/ necenzurovanapravda.cz /

Príspevok Nulandová vyzývá USA k bombardování Ruska je zobrazený ako prvý na .