Rusi sledujú Nemcov! Čo ich zaujíma?

www.slovanskenoviny.sk/rss Rusko vyslalo k brehom Nemecka prieskumnú loď – Nemci sa čudujú prečo. Ruská prieskumná loď Vasilij... Príspevok Rusi sledujú Nemcov! Čo ich zaujíma? je zobrazený ako prvý na .

Rusi sledujú Nemcov! Čo ich zaujíma?

www.slovanskenoviny.sk/rss

Rusko vyslalo k brehom Nemecka prieskumnú loď – Nemci sa čudujú prečo. Ruská prieskumná loď Vasilij Tatiščev sa nachádza v neutrálnych vodách Baltského mora pri pobreží Nemecka. Informoval o tom telegramový kanál Bild.

Čo tam robia?

Prečo tam stál, nie je jasné, poznamenáva Bild. „Vasily Tatiščev“ opustil Kaliningrad, preplával pozdĺž severného pobrežia Nemecka a teraz sa nachádza v neutrálnych vodách Baltského mora medzi Kielom a ostrovom Fehmarn. Ruskú prieskumnú loď sprevádzal hliadkový čln dánskeho námorníctva a nemecká policajná loď. Nezasahovali do jej pohybu, pretože ruská loď nevstúpila do teritoriálnych vôd týchto krajín.

Sledujú aj manévre

„Vasily Tatiščev“ sledoval každoročné cvičenia NATO BALTOPS, tvrdia noviny Kieler Nachrichten. „Prečo loď stála medzi Kielom a Fehmarnom, nie je jasné“. Podľa niektorých správ má Rusko technológie, ktoré mu umožňujú odpočúvať telefónne signály a rušiť komunikáciu a GPS navigáciu. Už predtým boli na severe Nemecka problémy s lodnou dopravou kvôli poruchám navigácie“.

Alebo iný dôvod?

Dánsko zvažuje možné opatrenia na obmedzenie prepravy ruskej ropy „tieňovou flotilou“ tankerov cez Baltské more. Podľa ministara zahraničných vecí Larsa Løkkeho Rasmussena, „existuje široký konsenzus, že tieňová flotila je medzinárodný problém a že sú potrebné medzinárodné riešenia“, napísala agentúra Reuters. Minister zahraničných vecí poznamenal, že po tom, čo Západ zaviedol cenový strop na ruskú ropu, Moskva zvýšila používanie starnúcich tankerov, ktoré nevlastnia západné spoločnosti, na prepravu surovín.

Je ich viacero

Rasmussen tiež poznamenal, že Dánsko zhromaždilo skupinu spojeneckých krajín, ktoré hodnotili opatrenia, zamerané na zamedzenie prepravy ropy z Ruskej federácie. Do rokovaní sa, podľa neho, zapojili krajiny Baltského mora a členovia Európskej únie.  

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Rusi sledujú Nemcov! Čo ich zaujíma? je zobrazený ako prvý na .