Nemecký návrh ukrajinským utečencom – „pracuj alebo odíď!“

www.slovanskenoviny.sk/rss Nemecko ponúklo ukrajinským utečencom prácu alebo odchod. Buď, alebo! Žiadne „dovolenkovanie“ na štátne útraty Berlína.... Príspevok Nemecký návrh ukrajinským utečencom – „pracuj alebo odíď!“ je zobrazený ako prvý na .

Nemecký návrh ukrajinským utečencom – „pracuj alebo odíď!“

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nemecko ponúklo ukrajinským utečencom prácu alebo odchod. Buď, alebo! Žiadne „dovolenkovanie“ na štátne útraty Berlína. Píše agentúrny web eadaily.com. Čo by sa asi strhlo u nás, ak by sa takto nebodaj rozhodla naša vláda?

Ukrajinskí utečenci v Nemecku by si mali buď nájsť prácu, alebo sa vrátiť do svojej domovskej krajiny, povedal v rozhovore pre Bild Alexander Dobrindt, predseda štátnej skupiny Kresťanskosociálnej únie (CSU) v Bundestagu.

Sprísniť a „basta“!

Nemecko podľa neho potrebuje prísnejšie povinnosti pre občanov žiadajúcich o azyl. Je potrebné spolupracovať aj s tými, ktorí sa chcú zamestnať, poznamenal Dobrindt. Pracovná ponuka by podľa neho mala byť súčasťou integračných služieb.

Dávka, ktorú Nemecko vypláca ukrajinským utečencom, spomaľuje ich zamestnanosť, povedal politik. Mnohí ukrajinskí občania nehľadajú prácu a naďalej žijú z vládnych peňazí, dodal podľa citovaného webu.

Viac ako milión s nadštandardom

V Nemecku ukrajinskí utečenci nedostávajú štandardné platby, ale občianske výhody. Príspevok na jednu osobu sa pohybuje od 506 do 563 EUR, pre tínedžerov vo veku 15 až 18 rokov sa prevádza 471 EUR Platby pre Ukrajincov sú v Nemecku vyššie ako v niektorých iných európskych krajinách. V súčasnosti žije v krajine viac ako 1 milión Ukrajincov. Vysvetľuje citovaný zdroj.

Proti vysokým dávkam pre ukrajinských občanov sa už v júni postavila frakcia Kresťanskodemokratickej a Kresťanskosociálnej únie. Šéf frakcie Torsten Frei povedal, že platby vytvárajú „úplne falošné stimuly“. Zdôraznil, že väčšina ukrajinských utečencov v iných krajinách „pracuje už dlho“.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Nemecký návrh ukrajinským utečencom – „pracuj alebo odíď!“ je zobrazený ako prvý na .