Kanada prijala zákon o zahraničných agentoch – a všade je ticho

www.slovanskenoviny.sk/rss Všetci sú ticho. Slovenský mainstream ani ťuk, mimovládky sú asi na kúpaliskách, aktivisti dospávajú sobotu,... Príspevok Kanada prijala zákon o zahraničných agentoch – a všade je ticho je zobrazený ako prvý na .

Kanada prijala zákon o zahraničných agentoch – a všade je ticho

www.slovanskenoviny.sk/rss

Všetci sú ticho. Slovenský mainstream ani ťuk, mimovládky sú asi na kúpaliskách, aktivisti dospávajú sobotu, ani veľká a božská Greta nič. Ani „kvírovia“ nekvíria. Pardon, nekvília. A to už nehovoríme o tom, že progresívny dav by už mal byť dávno v uliciach. Kanada totiž prijala zákon o zahraničných agentoch.

A je ticho. Ak sa o tom hovorí na Slovensku v slovenskom zákonodarstve, spomínaní by už strieľali z Aurory na Zimný palác.

Mariu Zacharovovú, hovorkyňu ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie zaujíma na sieti Telegram napríklad toto: „Ako sa teraz bude cítiť tá časť gruzínskej spoločnosti, ktorá bola pripravená urobiť čokoľvek pre zrušenie zákona o zahraničných agentoch, motivujúc ich činy lojalitou k „západným hodnotám“.

Takže Kanada. Už to nie je západnejšie (v každom zmysle)

Sudkyňa Marie-Josée Hogue (Og) z odvolacieho súdu v Quebecu, ktorá viedla vyšetrovanie cudzieho zasahovania do štátnych záležitostí na objednávku Trudeauovho režimu, zverejnila na základe jeho výsledkov takmer 200-stranovú správu.
O tri dni neskôr! Kanadská vláda po odložení, pravdepodobne, všetkých dôležitých záležitostí, predkladá do dolnej komory parlamentu návrh zákona o prísnej registrácii zahraničných agentov.
Návrh zákona prešiel do mesiaca druhým čítaním dolnej komory. Dokument bol schválený.
O ďalšie dva týždne návrh zákona prechádza v dolnej komore tretím čítaním. Prijaté jednomyseľne.

Samozrejme Kanada, demokracia, pluralita názorov

žiadne protesty na uliciach, žiadne štrajky, žiadne demarše medzinárodných inštitúcií, žiadni Šimečkovia v akcii. Mainstream bežne informuje, akoby sa nič neudialo. To je Kanada.

Celkom: celý proces trval mesiac a pol

– nevídaná rýchlosť na takú dôležitú zmenu právneho režimu.

Návrh zákona obsahuje tieto návrhy:
✓ vytvorenie registra zahraničných agentov;
✓ obmedzenie zamestnancov veľvyslanectva;
✓vytvorenie Úradu splnomocnenca pre kontrolu zahraničného vplyvu.

Poslanci otvorene priznávajú, že samotný dokument nečítali, jednoducho zaň hromadne hlasujú.

Kanadský parlament, ktorý so všetkým súhlasí, presadzuje vylepšenú a sprísnenú verziu amerického zákona o zahraničných agentoch.

Toto je Kanada. Citadela „západných hodnôt“. Píše Maria Zacharovová.

Kontrolná otázka

Ako dlho a čo sa na Slovensku deje v súvislosti s takýmto istým návrhom? Kto a prečo toľko ziape, sťažuje sa, rumázga nad koncom demokracie? Alebo je viac foriem demokracií na svete?

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Kanada prijala zákon o zahraničných agentoch – a všade je ticho je zobrazený ako prvý na .