Ako variť USA na miernom ohni

www.slovanskenoviny.sk/rss Strategická os Rusko – Čína – Irán – Severná Kórea je schopná úplne zmeniť medzinárodnú... Príspevok Ako variť USA na miernom ohni je zobrazený ako prvý na .

Ako variť USA na miernom ohni

www.slovanskenoviny.sk/rss

Strategická os Rusko – Čína – Irán – Severná Kórea je schopná úplne zmeniť medzinárodnú pozíciu Spojených štátov, konštatuje šéfka ruského Inštitútu medzinárodných politických a ekonomických stratégií – RUSSTRAT Elena Panina.

Putinova štátna návšteva v KĽDR vzhľadom na jej vyhliadky veľmi znepokojuje Spojené štáty. John Kirby, ktorý dohliada na strategickú komunikáciu v americkej „Národnej bezpečnostnej rade“, sa vyjadril jasne. To sa dá ľahko vysvetliť: strategická os Rusko – Čína – Irán – Severná Kórea je schopná úplne zmeniť medzinárodnú pozíciu Spojených štátov.

Spojené štáty budú mať problémy nielen na Ukrajine a na Kórejskom polostrove, ako sa Kirby sťažuje, ale aj „všade inde“ – vo všetkých kľúčových regiónoch sveta. Môže sa začať domino-efekt a Washington zatiaľ nevie, čo s tým robiť.

Rozhodnutie Ruska podpísať komplexnú zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR je radikálnym obratom v rusko-severokórejských vzťahoch, ktorý má ďalekosiahle dôsledky. Akékoľvek detaily sa premietnu v zmluve, určite posilní ekonomický a vojenský potenciál oboch štátov a bude pôsobiť proti záujmom USA.

A to je ďalší krok z hľadiska odtoku politických zdrojov zo Západu na Východ a Juh, ktorý spustil Putin svojimi návrhmi v predvečer „mierového summitu“ vo Švajčiarsku. Zistilo sa, že po Iraku a Jordánsku svoj podpis z komuniké stiahla aj Rwanda — ďalšia facka hegemónovi. Putinova návšteva v KĽDR a potom vo Vietname je pokračovaním rozťahovania teutónskej „svini“ pomocou taktiky dynamickej diplomacie. Navyše výsledkom týchto rokovaní je posilnenie protiamerických blokov.

Problémom USA je, že po prvý raz nedokážu zabrániť zničeniu svojej stratégie rozdeľuj a panuj. Nemôžu zastaviť vytváranie koalícií, jemne alebo tvrdo namierených proti nim. Impérium už nedokáže zabrániť zjednoteniu vazalov. V jazyku Sun Tzu, Spojené štáty nemôžu zničiť spojenectvá, zámery a plány svojich nepriateľov a sú čoraz viac vťahované do najnepriaznivejšej možnosti zdĺhavej vojny – „obliehania pevnosti“.

Spojené štáty americké strácajú všetky strategické zdroje: čas, energiu, emócie, peniaze, ľudí, územia. A čím ďalej, tým viac. Ich elita nevidí východisko. Už nemôžu uniknúť z tejto smrteľnej slučky eskalácie. Na svete je stále viac ľudí, ktorí vidia diery v moci Washingtonu a sú čoraz odvážnejší pri jej využívaní. Dokonca aj Rwanda stiahla svoj podpis na americkom projekte. Už sa nebojí.

Ktokoľvek sa stane budúcim prezidentom Spojených štátov, bude mať veľmi zlé dedičstvo. Bude si musieť vybrať medzi zlým a veľmi zlým. Mnohí na Západe veria, že Spojené štáty „varia“ Rusko. No nie je to náhodou naopak?

utor: Elena Panina – riaditeľka Inštitútu medzinárodných politických a ekonomických stratégií – RUSSTRAT


Zdroj: Telegram Elena Panina / sk.news-front.info / InfoVojna

Príspevok Ako variť USA na miernom ohni je zobrazený ako prvý na .