Minister Takáč: Ďalšie zavádzanie z produkcie Aktualít!

www.slovanskenoviny.sk/rss Jeden z červených denníčkov sa zase raz blysol. Proti podprahovým nepravdivým informáciám v súvislosti so schválením... Príspevok Minister Takáč: Ďalšie zavádzanie z produkcie Aktualít! je zobrazený ako prvý na .

Minister Takáč: Ďalšie zavádzanie z produkcie Aktualít!

www.slovanskenoviny.sk/rss

Jeden z červených denníčkov sa zase raz blysol. Proti podprahovým nepravdivým informáciám v súvislosti so schválením zákona o výrube náletových drevín sa vo vyjadrení na sociálnej sieti postavil aj minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer-SSD). Opozícia tento zákon dlhodobo prezentuje, ako „rúbací zákon“ a práve to podprahovo podsúva aj titulná fotka k článku Aktualít.

Aktuality v článku Postupy pri výrube drevín sa zjednodušia. Poslanci schválili novelu zákona informujú o prijatí novely zákona o ochrane prírody a krajiny, ktorú v stredu (22. mája) v skrátenom legislatívnom konaní schválili poslanci Národnej rady SR. Autor článku zhrnul podmienky, za akých je možný výrub náletových drevín a tiež to, ktoré dreviny budú môcť byť vyrúbané len so súhlasom.

Minister Takáč hovorí o ďalšom zavádzaní z produkcie Aktualít.

„Fotka pri článku má navádzať k tomu, že schválený zákon sa týka výrubu v lesoch. Tak ešte raz, jednoduchšie aj pre PS-károv. Novela zákona uľahčí odstránenie náletových drevín z: ornej pôdy, ovocných sadov, trvalých trávnatých porastov a vinohradov. Žiadne lesy, aleje, či parky…,“zostručnil informácie Takáč.

„Prosím novinárov, aby si prečítali zákon a nenechali sa zblbnúť hoaxmi od progresívcov. Toto je reálna pomoc pre poľnohospodárov, nič iné za tým nehľadajte,“ uzavrel Richard Takáč.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Minister Takáč: Ďalšie zavádzanie z produkcie Aktualít! je zobrazený ako prvý na .