V EÚ vstúpil do platnosti zákaz prístupu k viacerým ruským médiám

www.slovanskenoviny.sk/rss V EÚ vstúpil do platnosti zákaz prístupu k viacerým médiám. Krajiny EÚ musia od 25.... Príspevok V EÚ vstúpil do platnosti zákaz prístupu k viacerým ruským médiám je zobrazený ako prvý na .

V EÚ vstúpil do platnosti zákaz prístupu k viacerým ruským médiám

www.slovanskenoviny.sk/rss

V EÚ vstúpil do platnosti zákaz prístupu k viacerým médiám.

Krajiny EÚ musia od 25. júna zablokovať prístup k materiálom takých ruských médií ako RIA Novosti, Izvestija a Rossijskaja Gazeta, ako aj médií Hlas Európy registrovaných v Európskej únii, vyplýva z rozhodnutia Rady Európskej únie zverejneného v pondelok.

„Reštriktívne opatrenia budú voči týmto organizáciám platiť od 25. júna 2024,“ píše sa v dokumente.

Rada EÚ 17. mája rozhodla o takzvanom „zákaze vysielania“ na svojom území pre viaceré médiá vrátane ruských RIA Novosti, Izvestija a Rossijskaja gazeta, ako aj Hlas Európy. V rozhodnutí sa uvádzalo, že zákaz sa týka šírenia obsahu a nebude zasahovať do profesionálnej činnosti novinárov týchto médií v Európskej únii. Vo vysvetlení sankcií sa navyše uvádza, že zákaz sa nevzťahuje na citovanie mediálnych údajov, ak je to nevyhnutné pre novinársku prácu.

Borrell ubezpečuje, že EÚ vytvorila nástroje na boj proti takzvaným dezinformáciám, vrátane zákona o digitálnych službách, ktorého cieľom je posilniť kontrolu nad veľkými online platformami.

Šéf diplomacie EÚ zároveň ubezpečil, že EÚ sa snaží zachovať rovnováhu medzi slobodou prejavu a bojom proti takzvaným dezinformáciám.

/ skpsravy.sk /

Príspevok V EÚ vstúpil do platnosti zákaz prístupu k viacerým ruským médiám je zobrazený ako prvý na .