Dezinformácie o atentáte na Fica! Kto ich šíri? Američania či Rusi?

www.slovanskenoviny.sk/rss Denník SME vyčíta ruským médiám, že spustili dezinformačnú kampaň ohľadom atentátu na Roberta Fica. V... Príspevok Dezinformácie o atentáte na Fica! Kto ich šíri? Američania či Rusi? je zobrazený ako prvý na .

Dezinformácie o atentáte na Fica! Kto ich šíri? Američania či Rusi?

www.slovanskenoviny.sk/rss

Denník SME vyčíta ruským médiám, že spustili dezinformačnú kampaň ohľadom atentátu na Roberta Fica. V skutočnosti dezinformácie šíria americké liberálne médiá. Upozornil na to podpredseda parlamentu ľuboš Blaha (Smer-SSD)

SME v dnešnom článku upozorňuje, že atentátnika Cintulu Rusi označujú za proukrajinského. V tom ale majú plnú pravdu. On bol proukrajinský. Cintula na proteste pred zasadnutím vlády v Dolnej Krupej kričal „Nech žije Ukrajina“ a vulgarizmy na vládu. V rozbesnenom hlúčiku stál s predstaviteľmi Naďových Demokratov, ktorí držia vlajku EÚ a rôzne nenávistné transparenty, pripomína čitateľom Blaha.

Zvláštne podľa politika je, že túto skutočnosť zahmlievajú v liberálnych New York Times. Tam síce priznávajú, že Cintula je proukrajinský, ale demagogicky to spájajú s jeho údajnými sympatiami k ukrajinskej krajnej pravici.

Obdivovateľ Čaputovej

„V skutočnosti Cintula nemal s krajnou pravicou nič spoločné. Naopak obdivoval Progresívku Zuzanu Čaputovú, o ktorej písal, že je múdra, krásna a odvážna. Áno, aj Zuzana Čaputová používa banderovský pozdrav Sláva Ukrajine a podporuje Ukrajinu napriek rastúcim fašistickým vplyvom v ukrajinskej spoločnosti. Ak je podľa New York Times Cintula fanúšik ukrajinskej krajnej pravice, potom by podľa tej istej logiky mala byť za krajnú pravičiarku označovaná aj Zuzana Čaputová. Či?“ – pýta sa Blaha.

Ďalej upozorňuje, že v New York Times takisto zamlčiavajú, že Cintula kritizoval Donalda Trumpa, čo je takisto téma, ktorá ho spája so slovenskými Progresívcami. Americké liberálne médiá sa snažia zakryť, že atentátnik a potenciálny terorista Cintula je politický fanatik z ich vlastného tábora – proukrajinský, protitrumpovský, progresívny.

„Je príznačné, že zavádzajúci článok v New York Times napísal Andrew Higgins, ktorý kedysi ešte pred voľbami urobil dvojhodinové interview aj so mnou. Dve hodiny som mu detailne vysvetľoval naše postoje, ako chceme mier, ako nám ide o Slovensko… a nakoniec nás vo svojom článku označil za proruských a bolo vybavené. Dopredu vedel, čo napíše – on nehľadá pravdu, len šíri neoliberálnu ideológiu,“ prízvukuje Blaha.

Toto robia americkí liberáli podľa smeráka aj teraz. Šíria lži o Cintulovi. Lebo sa im nehodí, že politické násilie produkujú ich vlastní liberálni aktivisti – to im nesedí do ideologických šablón. Veď násilníci sú predsa tí druhí, zlí proruskí extrémisti, zlý Fico a zlý Blaha.

Liberálne SME rieši údajnú ruskú propagandu. A vraj Rusom v tejto propagande asistuje Blaha. „Áno, pre Rossija 1 som v našom rozhovore potvrdil Cintulov proukrajinský profil. A hľadal som paralely medzi Robertom Ficom a Olofom Palmem. Obaja odmietali americké vojny a obaja čelili atentátu. Ide o úplne legitímne interpretácie postavené na faktoch. Naopak, americké liberálne plátky, rovnako ako tie slovenské, šíria dezinformácie,“ je presvedčený politik.

A toto je dôkaz

„Liberálne médiá sa vo svete snažia vytvárať ilúziu, že Robert Fico je proruský populista a takí si vlastne atentáty aj tak trochu zaslúžia. A z Cintulu robia nacionalistu. Číre bludy. Keď dokážu takéto lži šíriť o Cintulovi, čudujete sa, aké lži šíria celé mesiace o našej vláde? Ale aspoň sa konečne ukázalo, kto tu produkuje dezinformácie – nie Rusi, ale americkí Progresívci. Dosť hanba, že?“ – uzavrel Blaha.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Dezinformácie o atentáte na Fica! Kto ich šíri? Američania či Rusi? je zobrazený ako prvý na .