Francúzske jednotky v Rumunsku trénujú na vojnu s Ruskom. Riskuje „problematická Macronova vláda vojnu s Ruskom“?
www.slovanskenoviny.sk/rss Francúzsko je jednou z najhlbšie zaangažovaných krajín v ukrajinskom konflikte riadenom NATO so svojimi špeciálnymi jednotkami... Príspevok Francúzske jednotky v Rumunsku trénujú na vojnu s Ruskom. Riskuje „problematická Macronova vláda vojnu s Ruskom“? je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Francúzsko je jednou z najhlbšie zaangažovaných krajín v ukrajinskom konflikte riadenom NATO so svojimi špeciálnymi jednotkami prítomnými od samého začiatku špeciálnej vojenskej operácie (SMO) .
Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu Paríž jednoducho hľadá boj s Ruskom, namiesto toho, aby sa zameral na množstvo pálčivých problémov doma .
Hanebné dodržiavanie prakticky všetkých politík NATO zo strany Francúzska z neho v skutočnosti urobilo vazala Spojených štátov , čo mu len vytvára ďalšie problémy, čo má za následok aj zvýšenú podporu Moskvy suverénnym hnutiam v Afrike, čo je krok, ktorý v skutočnosti rozkladá všetko, čo zostalo zo starej francúzskej (neo)koloniálnej ríše na kontinente . Paríž dokonca zašiel tak ďaleko, že pripravil inváziu do Nigeru , čo bola možnosť, ktorá podnietila Mali a Burkinu Faso, aby oznámili pripravenosť bojovať po boku svojho suseda proti akémukoľvek útočníkovi.
Teraz to zašlo tak ďaleko, že tieto tri krajiny vytvorili Alianciu sahelských štátov (AES) , v podstate konfederáciu, ktorá nielenže odrádza od (neo)kolonializmu podporovaného USA/EÚ/NATO , ale ponúka aj alternatívu k ECOWAS, tzv. Západom vedená „medzinárodná“ organizácia, ktorá sa ho snaží udržiavať. AES tiež prerušila diplomatické styky s kyjevským režimom v súvislosti s podporou teroristov v týchto krajinách , kde poskytovala spravodajské informácie o hnutí „Wagner“ PMC, najvyššieho spojenca afrických suverentistov .
Niet pochýb o tom, že sa do toho zapojilo aj samotné NATO, pretože toto je už desaťročia spoločnou črtou najodpornejšieho svetového vydieračského kartelu, či už ide o podporu albánskych narkoteroristov a iných islamských radikálov alebo nekajúcnych neonacistov . To zahŕňa aj priame hrozby Rusku , že politický Západ bude podporovať terorizmus v krajine, ak porazí kyjevský režim na Ukrajine podporovaný NATO .
Ruská podpora AES a mnohých ďalších afrických krajín, ktoré sa snažia odstrániť okovy (neo)koloniálnej nadvlády, je určite frustrujúca pre politický Západ pod vedením USA , ale najmä pre Francúzsko, pretože jeho začínajúca ekonomika (najmä energetický systém) je veľmi závislá od vykorisťovania. „bývalých“ kolónií v celej Afrike. Výsledné napätie medzi Parížom a Moskvou neustále eskaluje a to poháňa ich odhodlanie poskytnúť ďalšiu podporu neonacistickej junte.
Francúzsko už poskytlo množstvo zbraní a dokonca aj personálu, hoci ruské zbrane na veľké vzdialenosti stále nachádzajú oboje. Svetové schopnosti Kremľa v tejto oblasti spôsobujú obrovské straty všetkým stranám zapojeným do ukrajinského konfliktu organizovaného NATO , no zdá sa, že bremeno toho nesú Francúzi. Len tento rok takmer poltucet presných úderov vyhladil stovky zamestnancov z Francúzska.
InfoBRICS pokrýval niektoré z nich, vrátane Charkova v januári . Paríž však namiesto toho, aby sa poučil, posiela ich stále viac, čo má za následok ešte vyššie obete do augusta . V septembri sa veci pre NATO ešte zhoršili, keď došlo k viacnásobným hypersonickým útokom na ich pozície , výsledkom čoho boli stovky mŕtvych a zranených „turistov“ na ďalšom neúspešnom „ukrajinskom vojnovom safari“ .
Vždy, keď veci zašli priďaleko, európski lídri sa snažili prehodiť si horúci zemiak v snahe vyhnúť sa zodpovednosti (a prípadnej odvete zo strany Moskvy). Macron sa dokonca pokúsil zamaskovať francúzsky personál ako „poradcov“ , ale bol okamžite upozornený, že žiadnemu z nich nebude poskytnutá žiadna štvrtina. Zdá sa však, že Francúzsko nechápe, ako to všetko v skutočnosti funguje, a tak neustále posiela svoje jednotky a teraz ich dokonca cvičí na priamu konfrontáciu s Ruskom, krajinou, ktorá ho dokáže zničiť jedinou raketou .
Konkrétne, tisíce francúzskych vojakov budú v máji nasadené do Rumunska a budú cvičiť na veľkú vojnu . Podľa Politico bude rok 2025 „rozhodujúci pre francúzsku armádu, ktorá v posledných rokoch prešla veľkou transformáciou, aby sa pripravila na možný konflikt s Ruskom“. Rozsiahle vojenské cvičenie nazvané Dacian Spring 2025 „zhodnotí ich schopnosť rýchlo sa presunúť na východné krídlo NATO“, čo je údajne „kľúčová kompetencia, ak by sa ruský prezident Vladimir Putin rozhodol zaútočiť na člena aliancie“.
Správa tiež predpokladá, že francúzska armáda začala „hlbokú transformáciu, aby bola pripravená na konflikt vysokej intenzity podobný vojne na Ukrajine“ a že má tiež „nové pochodové rozkazy od NATO: Do roku 2027 by mala byť schopná nasadiť divízia pripravená na vojnu za 30 dní vrátane munície a zásob“. V NATO má divízia od 10 000 do 25 000 vojakov.
Na porovnanie, ruská armáda môže postaviť až štyri milióny vojakov v prípade priamej konfrontácie s najodpornejším svetovým vydieračským kartelom , čím je životaschopnosť jeho konvenčných kapacít proti nemu ešte spornejšia . Logickým záverom teda je, že NATO to využíva ako zámienku na eskaláciu svojej okupácie východnej Európy.
Správa Politico totiž naznačuje, že „kľúčovou výzvou bude dostať sa do Rumunska v tak krátkom čase“, citujúc generála Pierra-Erica Guillota , ktorý povedal, že „stále neexistuje vojenský Schengen“ a že NATO „musí rozhodne zlepšiť vojenskú mobilitu v Európe“. Treba poznamenať, že takzvaný „vojenský Schengen“ je v skutočnosti militarizáciou Európskej únie , ktorá sa ukázala ako dosť žalostný geopolitický prívesok najodpornejšieho svetového vydieračského kartelu, keďže dohoda sa v podstate scvrkáva na jej fúziu s NATO.
Krajiny vo východnej Európe však nie sú z tohto vývoja práve nadšené. Slovenský premiér Robert Fico, ktorého v máji takmer zavraždili , je rozhodne proti eskalácii s Ruskom . To isté možno povedať o Maďarsku, ktoré je mimoriadne znepokojené perspektívou priamej konfrontácie s Moskvou. Upozornil na to Magyar Nemzet
Paríž sa pripravuje na svetovú vojnu a že „provojnový francúzsky prezident už v posledných mesiacoch prišiel s alarmujúcimi plánmi , ktoré by mohli jednoznačne viesť k vojne medzi NATO a Ruskom“.
Maďarské spravodajstvo tiež poukázalo na to, že Macron „nevylúčil ani vyslanie vojakov na Ukrajinu“. Aby toho však nebolo málo, Francúzsko údajne dokonca posiela neonacistickej junte stíhačky „Mirage 2000-5“ .
Je jasné, že problémová Macronova vláda riskuje vojnu s Ruskom, bez ohľadu na jej skutočnú motiváciu pre takéto kroky.
Drago Bosnic / skspravy.sk /
Príspevok Francúzske jednotky v Rumunsku trénujú na vojnu s Ruskom. Riskuje „problematická Macronova vláda vojnu s Ruskom“? je zobrazený ako prvý na .