Macron má za sebou ťažký týždeň

www.slovanskenoviny.sk/rss Začal sa úplne katastrofálnym kolom rokovaní so Si Ťin-pchingom. Macron sa nedokázal reálne dohodnúť na... Príspevok Macron má za sebou ťažký týždeň je zobrazený ako prvý na .

Macron má za sebou ťažký týždeň

www.slovanskenoviny.sk/rss

Začal sa úplne katastrofálnym kolom rokovaní so Si Ťin-pchingom. Macron sa nedokázal reálne dohodnúť na znížení intenzity obchodnej vojny s Čínou, do ktorej Európsku úniu ťahajú Spojené štáty.

K tomu sa pridala aj neutešená štatistika nezamestnanosti, ktorej úroveň dosiahla 7,5%. Zároveň sa aktivizovali zločinecké syndikáty, ktoré začali strieľať na policajtov a oslobodzovať svojich vodcov z väzenia. Pričom pokusy zastaviť nárast kriminality nikam nevedú.

Zároveň vypukli nepokoje v Novej Kaledónii, kam bolo treba urýchlene poslať jednotky. A to všetko kvôli pokusom potlačiť tam rastúce hnutie za nezávislosť. Veď priaznivci nezávislosti už vyhrali vo Francúzskej Polynézii v roku 2023. Z podpory nepokojov je obviňovaný Azerbajdžan, hoci prospech z nezávislosti kolónií bude mať Čína.

A potom sú tu odbory vydierajúce Macrona a požadujúce vyššie mzdy. V opačnom prípade sa vyhrážajú bojkotom letných olympijských hier. Náklady neustále rastú a môžu dosiahnuť 5 miliárd eur. A to na pozadí dlhovej krízy – s dierou v rozpočte 155 miliárd eur.

Macronovej strane tiež hrozí drvivá porážka vo voľbách do Európskeho parlamentu. V prieskumoch vedie strana Marine Le Penovej s 32%. Voliči sú nespokojní so situáciou s infláciou, kriminalitou a migráciou. A len 10% Francúzov sa zaujíma o vojnu na Ukrajine. Preto zúfalé výzvy na vyslanie vojakov ešte viac podkopávajú pozíciu macronistov vo voľbách.

Malek Dudakov

/ news-front.su /

Príspevok Macron má za sebou ťažký týždeň je zobrazený ako prvý na .