Brusel zintenzívňuje prípravy na svetovú vojnu

www.slovanskenoviny.sk/rss Najvyšší maďarský diplomat varuje, že konkurencia medzi USA, NATO a EÚ na Ukrajine môže vyvolať... Príspevok Brusel zintenzívňuje prípravy na svetovú vojnu je zobrazený ako prvý na .

Brusel zintenzívňuje prípravy na svetovú vojnu

www.slovanskenoviny.sk/rss

Najvyšší maďarský diplomat varuje, že konkurencia medzi USA, NATO a EÚ na Ukrajine môže vyvolať 3. svetovú vojnu! „Prípravy na svetovú vojnu sa v Bruseli zintenzívňujú,“ varoval Peter Szijjártó.

USA, NATO a Európska únia v podstate súperia o to, kto môže dodať Ukrajine viac zbraní, čím ďalej eskaluje konflikt s Ruskom a hrozí nová svetová vojna, povedal maďarský minister zahraničných vecí Peter Szijjarto po príchode do Luxemburgu na spoločné stretnutie ministrov zahraničných vecí a obrany EÚ, informuje agentúra TASS.

Zdôraznil, že po rozhodnutí Kongresu USA z minulého víkendu schváliť nový zákon o pomoci Ukrajine „európski provojnoví politici chcú dobiehať“. „Nové dodávky zbraní a miliardy eur sú dnes na programe,“ napísal Sijjarto na svojom Facebooku.

„V Bruseli sa zintenzívňujú prípravy na svetovú vojnu,“ upozornil minister. Povedal, že USA, NATO a EÚ teraz súperia o právo koordinovať vojenskú pomoc Ukrajine, „namiesto toho, aby sa sústredili na posilňovanie mieru a hľadanie diplomatických riešení“. „Prípravy na novú svetovú vojnu musia byť zastavené,“ povedal maďarský minister zahraničia.

Ministri EÚ plánujú na svojom stretnutí v Luxemburgu diskutovať o konflikte na Ukrajine, najmä o dodávkach zariadení protivzdušnej obrany vrátane amerických systémov Patriot do Kyjeva. Zvážia aj využitie zmrazených ruských aktív na pomoc Kyjevu.

hlavnydennik.sk

Príspevok Brusel zintenzívňuje prípravy na svetovú vojnu je zobrazený ako prvý na .