Nálepky v akcii. Vraj novinár Tucker Carlson je „kontroverzný“…
www.slovanskenoviny.sk/rss Aspoň takto ho označil v titulku správy jeden oficiálny mainstreamový televízny webu na Slovensku. A... Príspevok Nálepky v akcii. Vraj novinár Tucker Carlson je „kontroverzný“… je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Aspoň takto ho označil v titulku správy jeden oficiálny mainstreamový televízny webu na Slovensku. A dôvody onálepkovať Tuckera Carlsona ako „kontroverzného“? Tie neuviedli, ale domysleli sme si: Minimálne 1. za podporu Donalda Trumpa, 2. za svoju kritiku masovo organizovanej a liberálmi podporovanej „nelegálnej“ migrácie,
ktorá sa prekročením hraníc šmahom ruky stáva zrazu „legálna“, lebo je to hlavná ideologická línia globalizmu a 3. za „drzosť“ nerešpektovať euroatlantickú cenzúru a urobiť rozsiahly rozhovor s Vladimírom Putinom počas špeciálne vojenskej operácie a najnovšie ešte aj s ministrom Sergejom Lavrovom.
Čo už potom, že rozhovor s Putinom mal neslýchanú sledovanosť?. Za prvých 23 hodín od zverejnenia si ho na sociálnej sieti X pozrelo viac ako 150 miliónov ľudí! Na kanáli Carlson na YouTube malo viac ako 8,3 milióna vzhliadnutí, „páčilo“ sa viac ako 860 000 používateľov a preposlané bolo 269 000-krát. Za prvé tri dni mal rozhovor 14 miliónov videní na YouTube a 185 miliónov na Twitteri.
Čo tam potom, že Tucker Carlson svojou vlastnou reláciou konkuruje globálnemu korporátnemu gigantu CNN, kde mimochodom predtým aj sám pracoval?
Z mainstreamu cez palubu
Čo tam potom, že si prešiel významnými americkými médiami (napr. CNN, MSNBC, Fox news…) a že jeho nočná relácia na Fox News trhala opäť rekordy sledovanosti?
Pre mňa je to novinárska osobnosť, lebo sa pozerám na človeka v celom jeho životnom príbehu a nie cez kratučkú úsečku, v ktorej ho chytáme za slovíčka.
Vážim si ho najmä za to, že ako jeden z mála sa vzoprel ideológii, že odmietol tento diabolský nástroj rozvratu, polarizácie a vnášania nenávisti k iným názorom do spoločnosti, potláčajúci azda všetky práva a najmä ľudské aj politické slobody.
V rozhovoroch pre The Daily Caller opakoval, že nebude viazaný na ideológiu, ale skôr na „prelomové príbehy dôležitosti“ a že nikomu táto webová stránka „nevnucuje žiadnu ideologickú ortodoxiu“.
A to je asi aj dnes niečo, čo sa neodpúšťa, pretože z väčšiny mainstreamových médií a novinárov sa stali len hlásne trúby ideologických dogiem, naratívov a bezobsažných floskúl globálnej propagandy a indoktrinácie, šíriacej „jediný správny postoj“ – opäť ako v bývalej totalite – bez vlastného rozmýšľania.
Nadužívaný pojem „kontroverzný“ tak vyjadruje v prvom rade subjektívny a odmietavý názor označujúceho k označenému s cieľom onálepkovať označeného a vyvolať voči nemu odstup, negatívne emócie a postoje.
Pojem „kontroverzný“ je navyše časovo a vzťahovo relatívny, obmedzený na hlavnoprúdové a stádovité myslenie doby alebo mocenských elít, ktoré svoje predstavy vnucujú ostatným so snahou eliminovať nielen kritikov svojho smerovania, politiky a úzusov, ale aj názorových oponentov či nezávisle od vytýčenej línie slobodne uvažujúcich ľudí, pričom s odstupom času sa môžu „kontroverzní“ stať tými, ktorí budú určovať nové trendy vývoja. Bodaj by svet mal viac takýchto novinárov.
Rafael Rafaj
/ skspravy.sk /
Príspevok Nálepky v akcii. Vraj novinár Tucker Carlson je „kontroverzný“… je zobrazený ako prvý na .