USA do svojej najnovšej kolónie presunú ďalšie zbrane

www.slovanskenoviny.sk/rss Hlasovanie v Kongrese o finančnom príspevku do vojnových konfliktov vo svete dopadlo tak, že na... Príspevok USA do svojej najnovšej kolónie presunú ďalšie zbrane je zobrazený ako prvý na .

USA do svojej najnovšej kolónie presunú ďalšie zbrane

www.slovanskenoviny.sk/rss

Hlasovanie v Kongrese o finančnom príspevku do vojnových konfliktov vo svete dopadlo tak, že na Ukrajine sa bude ďalej zabíjať. „A bezcieľne krivprelievanie sa znovu o niečo predľži.“ konštatuje bývalý minister školstva Juraj Draxler na sociálnej sieti.

„Bláznivá šou pokračuje tak, ako pokračovať vždy mala, kto si myslel, že nebodaj naozaj peniaze na ďalšie zbrane neschvália, je ťažká naivka.“ Píše autor statusu hneď v jeho úvode.

Americká Snemovňa reprezentantov schválila „balík vojenskej pomoci Ukrajine“ akože v objeme 60 mld dolárov

„V skutočnosti len časť týchto peňazí, aj keď obrovskú, USA použijú priamo na dodávky zbraní do kolónie.“ Pripomína Juraj Dtraxler bežnú prax v systéme ochrany národných áujmov USA.

Američania si pod argumentom pomoci Ukrajine budujú vlastnú armádu

„Veľká časť z tejto pomoci totiž pôjde na dodávky zbraní samotnej americkej armáde: 23 mld. na „doplnenie zásob“ amerických ozbrojených síl (logika, ako sa predstavuje, je taká, že vďaka tomuto doplneniu potom prípadne niekedy nejaké zbrane zo zásob bude možno poslať na Ukrajinu) a 11 mld. na vyzbrojovanie a operácie USA vo východnej Európe. Ale politickí účtovníci to všetko zapísali ako „pomoc Ukrajine“, samozrejme.“ vysvetľuje zvrchlý mechanizmus amerického zbrojného vojnového biznisu Draxler.

Špinavé kšefty so zabíjaním

Juraj Draxler pripomína, že „americké zbrojenie je formou vysoko výkonného regresívneho zdanenia: bežný daňový poplatník zaplatí obrovské zisky majiteľom zbrojárskeho komplexu (sem patria nielen výrobcovia, ale aj rôzni priekupníci a konzultanti).

Zároveň chránia cenné aktíva v kolónii. Napríklad ukrajinskú pôdu. Ako nedávno podčiarkol aj poľský prezident Duda, obrovskú časť ukrajinského poľnohospodárstva už dnes ovládajú zahraničné koncerny (prevažne americké).“

O obilí z Ukrajiny trochu inak

„Ukrajinské obilie slúži primárne na niečo iné: na vyživovanie celého radu afrických krajín, a niektorých krajín južnej Ázie.

Boj o ukrajinskú pôdu je tak aj bojom o kontrolu týchto krajín, predovšetkým o ich nerastné suroviny.

A celé sa to točí okolo neskutočne hlúpeho konfliktu, konfliktu, ktorý spustilo tlačenie Ukrajiny do NATO, kam pritom samotní Ukrajinci počas svojej tridsaťročnej samostatnosti nikdy nechceli.“ Osvetľuje súvislosti Juraj Draxler.

Postreh exministra školstva

„Študenti dejepisu sa zvykli pýtať, ako je možné, že vypukli niektoré ultra ničivé vojny. Napríklad 2. svetová. Nuž, takto. Tlak na východ.

Žijeme vo veľmi podobnej dobe: vrátane propagandy, pôsobenia piatych kolón či dobrovoľných prisluhovačov vražedných klík medzi „elitami“ slabších krajín.“ Konštatuje v statuse Juraj Draxler.

Ostáva otázka

„Ako to, že tých chudákov Ukrajincov, čo tam hynú, nepochovávajú rovno v amerických vlajkách. Vo farbách, za ktoré reálne bojujú a hynú.“ Dáva bodku s otáznikom za svojim statusom po hlasovaní v Kongrese USA Juraj Dtraxler.

hlavnydennik.sk

Príspevok USA do svojej najnovšej kolónie presunú ďalšie zbrane je zobrazený ako prvý na .