Ako funguje cenzúra v Nemecku?
www.slovanskenoviny.sk/rss Europoslanec Bystroň pred kamerou slovenských europoslancov z rovnakej frakcie Milana Uhríka a Milana Mazureka (hnutie... Príspevok Ako funguje cenzúra v Nemecku? je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Europoslanec Bystroň pred kamerou slovenských europoslancov z rovnakej frakcie Milana Uhríka a Milana Mazureka (hnutie Republika) vysvetlil, že cenzorom nemeckých sociálnych sietí je moslim v šatke. Až tak ďaleko zašla snaha slniečkárov umlčať vlastenecké názory, píše Milan Uhrík pri videu pripomínajúc, že EK je tomuto dianiu nápomocná.
Milan Uhrík dostal odpoveď od eurokomisára pre vnútorný trh, že EK sa skutočne zúčastňuje na stretnutiach mimovládnych organizácií so sociálnymi sieťami ako mediátor. Cieľom týchto stretnutí je ochrana ich užívateľov pred dezinformáciami. Uhrík preto oslovil Petra Bystroňa (europoslanec za nemeckú AfD) s otázkou, ako to funguje v Nemecku. Bystroň vysvetlil, že stránka, ktorá sa tvári nezávislo je na prvý pohľad pod správou ultraľavicových síl, pričom ju vedie moslim pravidelne putujúci do Mekky. Milan Mazurek v závere potvrdil „cenzorské chúťky“ v EÚ, proti čomu sa stavajú vlastenci.
EK ako mediátor
„Veľa sa o tom hovorí, ale dnes sme to dostali konečne čierne na bielom texte. Pýtal som sa totižto Európskej komisie, že či je pravda, že komisia sa zúčastňuje pracovných rokovaní mimovládnych organizácií a sociálnych sietí ohľadne zavádzania cenzúry na internete, na sociálnych sieťach. Pán eurokomisár Bretton – eurokomisár pre vnútorný trh mi naozaj potvrdil, že komisia sa takýchto stretnutí zúčastňuje,“hovorí Milan Uhrík v úvode videa s tým, že EK síce nemá právomoc vydávať príkazy na odstránenie obsahu, ale na stretnutiach pôsobí ako mediátor dohliadajúci na priebeh stretnutí.
Aký je ich cieľ?
„…s cieľom chrániť používateľov Európskej únie, chrániť vás pred prehnaným odstraňovaním zákonného obsahu a pred dezinformáciami, čiže to sú doslova cenzorské stretnutia, kde na jednej strane stola sedia mimovládne organizácie, na druhej strane sedia zástupcovia sociálnych sietí: Facebook, Instagram, TikTok a tak ďalej. Vstrede sedí Európska komisia, ktorá dáva pozor, aby tam tá diskusia prebiehala a aby sa ten zlý obsah, ktorý by vám mohol ublížiť, odstraňoval,“upozorňuje na cieľ a priebeh týchto stretnutí Milan Uhrík. Preto požiadal Petra Bystroňa z nemeckej strany AfD, aby priblížil Slovákom, ako to funguje v Nemecku, ktoré je v tejto „ochrane ľudí pred dezinformáciami“, ďalej ako Slovensko.
Navonok neutrálna mimovládka
„Nemecká vláda menovala jedného oficiálneho cenzora. Navonok sa hovorí, že je to neutrálna nezisková mimovládna organizácia. Ale keď sa pozriete na to, že kto to je, tak uvidíte, že sú to ľavicoví extrémisti. Už v logu majú komunistickú červenú hviezdu. A celá táto NGO bola poverená inštitúciou, ktorá spadá pod zelené ministerstvo. Je platená zo štátnych peňazí z ministerstiev, ktorým vládnu zelení, takže je to úplne jednoznačne ľavicovo až ľavicovo extrémistická organizácia,“ hovorí Bystroň. V redakcii sme si podľa informácii z Uhríkovho videa našli organizáciu Meldestelle respect, ktorá od októbra skutočne cenzuruje nemecký internetový priestor.
Kto tomu šéfuje
„Pozrite si, kto robí šéfa tejto organizácie, je to moslim, ktorý jazdí do Mekky sa modliť, takže presne vieme, ktorým smerom tieto tieto veci, ktoré majú byť neutrálne, pôjdu. A ukázalo sa to aj tu v európskom parlamente práve pred niekoľkými minútami,“ dodáva Bystroň obracajúc sa na Milana Mazureka, ktorý to potvrdil.
Klasickí ŠtB-áci
„Títo takzvaní nahlasovači obsahu sú jednoducho klasickí, novodobí bonzáci. ŠtB-áci, ktorí majú za úlohu cenzurovať vlastencov, cenzurovať patriotov, cenzurovať tých, ktorí skrátka majú pravdu, aby táto extrémistická vláda, ktorá dnes v Európskej únii panuje, mohla pokračovať. Vidíme to aj aktuálne v európskom parlamente, kde sa opätovne hovorí o potrebe cenzúry internetu,“ uzatvára Mazurek s tým, že patrioti budú vždy stáť za právami a slobodou občanov.
hlavnydennik.sk
Príspevok Ako funguje cenzúra v Nemecku? je zobrazený ako prvý na .