Bloomberg: Výsledky volieb v štátoch NATO vrhajú tieň na washingtonský summit

www.slovanskenoviny.sk/rss Lídri Severoatlantickej aliancie dúfali, že summit NATO vo Washingtone 9. — 11. júla demonštruje jednotu,... Príspevok Bloomberg: Výsledky volieb v štátoch NATO vrhajú tieň na washingtonský summit je zobrazený ako prvý na .

Bloomberg: Výsledky volieb v štátoch NATO vrhajú tieň na washingtonský summit

www.slovanskenoviny.sk/rss

Lídri Severoatlantickej aliancie dúfali, že summit NATO vo Washingtone 9. — 11. júla demonštruje jednotu, no bude zatienený „nepokojmi“ vo vojensko-politickom bloku v dôsledku posledných a nadchádzajúcich volebných procesov. Upozornila na to agentúra „Bloomberg“ s odvolaním sa na vlastné zdroje.

„Joe Biden a 31 ďalších lídrov NATO dúfali, že ich summit tento týždeň potvrdí novú jednotu proti Vladimirovi Putinovi, pošle varovanie Číne a dokáže, že Severoatlantická aliancia je silná „viac ako kedykoľvek predtým, za 75. rokov svojej existencie“,“ píše sa v článku.

Agentúra však uviedla, že „tri dni predstavenia“, ktoré sa začínajú dnes, „budú namiesto toho poznačené vnútornými nepokojmi v celej aliancii“. Chaos sa začne pokusmi Joea Bidena potlačiť obavy z jeho „katastrofálneho debatného výkonu“ pred voľbami do Národného zhromaždenia Francúzska, ktoré „podkopali mocenskú základňu“ francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona.

„Nemecký kancelár Olaf Scholz je tiež oslabený po katastrofálnych výsledkoch svojej strany vo voľbách do Európskeho parlamentu,“ objasňuje materiál.

„Financial Times“ zároveň zdôraznil, že niektorí z najväčších predátorov aliancie sú v rozklade. Napríklad aj keď sa na summite zúčastní prezident Francúzska, „jeho hlava bude niekde inde“ pre neuspokojivé výsledky volieb do francúzskeho parlamentu.

Noviny upozornili na to, že viac ako desiatka predstaviteľov európskej skupiny Severoatlantickej aliancie čelila negatívnemu ratingu svojich aktivít zo strany vlastných občanov.

„A hostiteľ Joe Biden je možno v najhoršej pozícii zo všetkých,» napísal denník „Financial Times“.

/ news-front.su /

Príspevok Bloomberg: Výsledky volieb v štátoch NATO vrhajú tieň na washingtonský summit je zobrazený ako prvý na .