Nenechajme sa fackovať! Ak EK stopne fondy, poďakujte PS a českému úradu vlády

www.slovanskenoviny.sk/rss Ľavicový politik a bývalý minister školstva Juraj Draxler konštatuje, že progresívci tvrdo útočia na pozície Slovenska... Príspevok Nenechajme sa fackovať! Ak EK stopne fondy, poďakujte PS a českému úradu vlády je zobrazený ako prvý na .

Nenechajme sa fackovať! Ak EK stopne fondy, poďakujte PS a českému úradu vlády

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ľavicový politik a bývalý minister školstva Juraj Draxler konštatuje, že progresívci tvrdo útočia na pozície Slovenska v Bruseli a že myšlienka pozastavenia finančných tokov Slovensku sa im veľmi pozdáva a bude to tak ešte nejaký čas. Lenže podľa Draxlera sa nemôžeme nechať fackovať, k tomu ešte „od chrbta“.

Na Facebooku v statuse teda poskytol niekoľko rád, na čo sa treba zamerať, aby sa progresivistická záškodnícka činnosť nevykonávala tak ľahko.

V rámci týchto rád Draxler píše o príkladoch z iných krajín, ale aj vďaku Šimečkovi za jeho cestu do Prahy s neblahými následkami. Jedným z takých následkov má byť aj pôsobenie červených denníkov, aby dostali z hry Maroša Šefčoviča, keďže Smer mu už vyjadril podporu aj pre budúce volebné obdobie EK. Tieto eurovoľby vníma ako dôležité a preto sám mieni podporiť tých „kvalitnejších“ kandidátov.

Stačí politická poslušnosť

„Na úrovni EÚ čo najviac spomínať príklady iných krajín, kde sa celkom reálne nielen masívne zneužívajú eurofondy, ale ignorujú rôzne zákony, vrátane európskych,“ponúka Draxler prvú radu, kde ako ideálny príklad uvádza Bulharsko. Vládne sa tam podľa jeho slov doslova škandalózne, no priškrtiť zdroj financií im nikto nemieni. Zabezpečujú si to politickou poslušnosťou.

„Ak by Komisia niečo skúsila, treba sa ísť následne „poďakovať“ pred sídlo PS aj pred parlament, za všetko ich úsilie,“ píše ďalej Draxler a pripomína Šimečkovu cestu do Prahy, no treba im pripomenúť aj „demokratický Kyjev“. Netreba zopakovať tamojšie udalosti, pri ktorých sa nepohodlní poslanci napádali fyzicky.

Juraj Draxler, foto: FB/JD | Juraj Draxler

„Medzitým by vláda mohla prípadne jasnejšie komunikovať, čo všetko nastvárali vlády Matoviča a Hegera, ktoré pripravovali míňanie peňazí z Plánu obnovy. Je v tom veľa technikálií, ale verejnosti treba ukázať, na aké šialené hlúposti doteraz časť týchto peňazí ide,“ ponúka tretiu radu Draxler.

Progresívci sa nezastavia

Draxler pripomína pondelkový článok v Denníku N s názvom Šefčovič je pre Fica jedinou možnosťou, eurokomisára by opäť zobral; ku ktorému prispela aj Matovičova či Hegerova exporadkyňa Karvašová (teraz politička PS).

„Progresívci jednak nevedia Ševčovičovi odpustiť, že kandidoval proti Zuzane Čaputovej a tak sa z neho snažia vyrábať politika Smeru, hoci okrem danej prezidentskej kampane, kde bol nominantom spomínanej strany, sa k slovenskej politike nevyjadruje a zjavne aj v Bruseli ho berú ako nadstraníckeho, európskeho technokrata, v dobrom či zlom,“hodnotí Draxler obsah článku. Autor Miro Kern podľa Draxlera týmto článkom chce prispieť k tomu, aby keď sa bude v septembri zostavovať nová eurokomisia, bol „jeden z najmocnejších ľudí v Bruseli“ odstavený.

„Potom sa ľahšie bude škodiť,“ doplnil vysvetlenie cieľa Draxler.

Aj o tom budú eurovoľby

Draxler upozorňuje aj na fakt, že eurovoľby a náš výber reprezentantov Slovenska v EP sú tentokrát o niečo dôležitejšie, ako po iné roky.

„Nie je totiž účelné, aby sme tam mali ľudí, ktorí si vedia akurát natočiť nejaké to „plamenné“ videjko z prejavu v skutočnosti pred prázdnou sálou, za čo im neinformovaní ľudia tlieskajú, ale reálny vplyv tam nemajú. A na nekvalitu či kvalitu asi budem upozorňovať aj pri kandidátoch koalície. Európska politika si žiada určitý takt, široké skúsenosti a umenie politického manévrovania. Na to treba staviť v prvom rade. Ale tiež povedať, že ak sa nejaká piata kolóna snaží využiť európsku politiku na presadzovanie mocenských hier, stretne sa to s príslušnou odozvou,“ uzatvára Draxler, ktorý sa mieni aj aktívnejšie venovať podpore kvalitných kandidátov.

hlavnydennik.sk

Príspevok Nenechajme sa fackovať! Ak EK stopne fondy, poďakujte PS a českému úradu vlády je zobrazený ako prvý na .