VIDEO: Anna Belousovová- Zbierka na muníciu pôsobí ako práčka peňazí

www.slovanskenoviny.sk/rss Toľko diskutovaná prapodivná finančná zbierka Munícia pre Ukrajinu podľa Anny Belousovovej vykazuje známky podvodu. Vidí... Príspevok VIDEO: Anna Belousovová- Zbierka na muníciu pôsobí ako práčka peňazí je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Anna Belousovová- Zbierka na muníciu pôsobí ako práčka peňazí

www.slovanskenoviny.sk/rss

Toľko diskutovaná prapodivná finančná zbierka Munícia pre Ukrajinu podľa Anny Belousovovej vykazuje známky podvodu. Vidí za ňou aj niečo ďaleko horšie. Kandidátka do eurovolieb pod značkou hnutia Republika si je istá tým, že niekto tu má snahu „namočiť nám prsty“ do tohto konfliktu.

Viac vysvetlila vo videu na YouTube.

Podľa Belousovovej ide v tejto zbierke o veľké pokrytectvo, na ktorom jej nesedí niekoľko vecí. Okrem iného nerozumie, že na humanitné zbierky sa za taký krátky čas nikdy nevyzbieralo toľko peňazí. Podľa Belousovovej „šípky“ vedú k americkej ambasáde. Všíma si aj fakt, že zbierku podporujú rovnaké persóny, ako podporovali Korčoka na námestiach. Navyše pripomína, že obrovskú pomoc schválil aj Kongres USA.

Jedno veľké pokrytectvo

Podľa Belousovovej je celá zbierka len jedno veľké pozlátko. „Keď toto pozlátko rozbalíte, uvidíte ten doslova nepekný obsah,“konštatuje politička a ako príklad uvádza pobádanie k odvahe, pričom tí odvážni nemajú zverejnené mená.

O fejkovej zbierke hovorí aj v súvislosti s tými, ktorí sa tvária ako bojovníci proti korupcii a za transparentnosť. „Ak po siedmich dňoch ohlásili, že majú vyzbieraných skoro tri milióny eur a že im prispelo 47 900 darcov, nejako mi to nesedí. Boli tu iné zbierky, ktoré boli vyslovene na humanitárny účel a toľkoto peňazí a takou veľkou rýchlosťou sa nevyzbieralo,“uvažuje politička. Dôvod vidí práve v anonymite.

Úderka z ambasády spoza plota

Nepáči sa jej ani fakt, že svojim „Keď nie vláda, tak my“ popierajú princípy demokracie. „Tu vidíte ten jednoznačný príklad, kedy sa občianske združenia snažia robiť politiku. Dokonca v tomto prípade až zahraničnú politiku,“hovorí Belousovová a dopĺňa, že koalícia a vláda sa vytvorili na základe volieb. Vláda prijala svoje programové vyhlásenie, z ktorého vyplýva aj spôsob, akým povedie zahraničnú politiku. Za touto akciou politička vidí „úderku z americkej ambasády“, ktorá ide robiť našu zahraničnú politiku.

Prečo by to robili

„Oni chcú, aby Slovensko zanechalo odtlačky prstov v tej vojne na Ukrajine, aby sme sa nejakým spôsobom tiež zapojili,“ vysvetľuje Belousovová, prečo hovorí o fejkovej zbierke. Nepáči sa jej, že zatajujú darcov, no nezatajujú tzv. osobnosti, ktoré zbierku podporujú. Aj ona tam vidí „Korčokovu kampaňovú úderku“ z volebnej kampane na námestiach. Tí teraz robia „udatných zberačov“, teda podporovateľov zbierky. Netransparentnosť by si mali všimnúť aj iní, pretože podľa Belousovovej ide o šikovnú práčku peňazí.

Odkiaľ môže vietor fúkať

Tá pritom môže byť využitá aj na nejaké iné účely. Politička vysvetľuje, ako fungujú všetky tieto darcovské portály. Peniaze, ktoré pošlete nejdú priamo na účet združenia. Ako príklad uvádza zbierku pre čurillovcov. „Nech mi niekto povie, kto si dnes na Slovensku bude odtŕhať od úst, aby prispel nejakým čurillovcom, o ktorých bolo známe, že robia politické prípady doslova na objednávku dvojice Lipšic a Matovič,“ hovorí Belousovová, podľa ktorej všetky tieto „podozrivé“ zbierky ukazujú jedným smerom – majú spoločné politické motívy a pozadie.

Pokoj na svete nebude

Belousovová dáva do súvisu s touto zbierkou aj fakt, že americký Kongres schválil obrovský balík financií na podporu vojnových aktivít v rôznych častiach sveta. „Najviac, 61 miliárd dolárov bolo schválených pre Ukrajinu, 8 miliárd pre Taiwan a 26 miliárd pre Izrael,“ vyčíslila Belousovová.

hlavnydennik.sk

Príspevok VIDEO: Anna Belousovová- Zbierka na muníciu pôsobí ako práčka peňazí je zobrazený ako prvý na .