VIDEO: Diskuse amerického think tanku zaměřeného na mezinárodní vztahy – Council on Foreign Relation – odhalila rozkol uvnitř Deep State. 

www.slovanskenoviny.sk/rss Americký podplukovník Daniel L. Davis prohlásil, že neexistuje cesta pro Ukrajinu, jakou by mohla válku... Príspevok VIDEO: Diskuse amerického think tanku zaměřeného na mezinárodní vztahy – Council on Foreign Relation – odhalila rozkol uvnitř Deep State.  je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Diskuse amerického think tanku zaměřeného na mezinárodní vztahy – Council on Foreign Relation – odhalila rozkol uvnitř Deep State. 

www.slovanskenoviny.sk/rss

Americký podplukovník Daniel L. Davis prohlásil, že neexistuje cesta pro Ukrajinu, jakou by mohla válku vyhrát! Jednalo se o panel, kde mezi sebou diskutovali zástupci obou stran, tedy podporovatelé a odpůrci pokračování financování války na Ukrajině.

Samotná konference neměla za úkol někoho přesvědčit, ale jednalo se o klasické otevření Overtonovského okna s cílem postupně připravit americkou společnost na myšlenku nutnosti stáhnout se z Ukrajiny.

Přestože Ukrajina dostala nakonec od amerického kongresu více jak 60 miliard dolarů kombinované válečné pomoci, přičemž většina peněz zůstane v USA v amerických zbrojovkách, tak o nějaké spokojenosti v Kyjevě se rozhodně mluvit nedá, protože ukrajinské servery už zaplňují velké nářky o tom, že jde o kapku v moři a Ukrajina bude potřebovat dalších několik stovek miliard dolarů, aby dokázala něco změnit na frontě.

A není proto divu, že už i uvnitř amerického Deep State začínají vyplouvat na povrch názory a výzvy, aby se americká pomoc Ukrajině přehodnotila. Pouhý týden předtím, než kongres schválil balík pomoci Ukrajině, se konala panelová diskuse [1] americké Komise pro zahraniční styky (CFR – Council on Foreign Relations) a na ní vystoupil penzionovaný podplukovník Daniel L. Davis.

Jednalo se o panel, kde mezi sebou diskutovali zástupci obou stran, tedy podporovatelé a odpůrci pokračování financování války na Ukrajině. Samotná konference neměla za úkol někoho přesvědčit, ale jednalo se o klasické otevření Overtonovského okna s cílem postupně připravit americkou společnost na myšlenku nutnosti stáhnout se z Ukrajiny.

A k tomu se použijí postupné kroky posunů Overtonovského okna. Zatímco nedávno nebylo dovoleno ani jen slovem naznačit ukončení podpory Ukrajině, dnes se již o tom pořádají diskuse, a to rovnou přímo v centru Deep State na konferenci think-tanku CFR. Něco takového by bylo ještě před půl rokem naprosto nemyslitelné. Proč tam ale pozvali podplukovníka amerického motostřelectva?

Deep State uspořádal panel o tom, jestli dál pokračovat ve financování války na Ukrajině

Tím hlavním důvodem byla konceptuální snaha nechat veřejně zaznít argumenty vojáků, kteří znají Ruskou armádu, a kteří se nebojí říct, že Ukrajina nemá cestu, kterou by mohla Rusko porazit. Podplukovník Davis před rokem 1989 působil na hranici s Varšavskou smlouvou v Evropě, a proto jeho znalosti o sovětské armádě a o doktríně i stylu boje Rusů jsou právě proto tak cenné, že CFR chce, aby toto zaznělo přímo v panelu. Co tím sleduje Deep State?

No přece alibi, které bude moci v blízké době použít jako důvod pro zastavení pomoci Ukrajině, a tentokrát už fakt natrvalo a definitivně. Americký kongres je totiž maximálně rozštěpen a další peníze pro Ukrajinu již budou z politického hlediska neúnosné. Ten poslední balík prošel hlavně proto, že americké zbrojovky potřebovaly další finanční injekci kongresu pod maskovacím krytím s nápisem “Ukrajina” a kdyby ta Ukrajina neexistovala, americký vojensko-průmyslový komplex by si ji musel vymyslet.

Jenže paradoxně vymyšlená Ukrajina by možná byla lepším řešením, protože ta skutečná přidělává americkému Deep State obrovské problémy. Rusko a Čína posilují postavení BRICS a kvůli Ukrajině a její neschopnosti porazit Rusy a tím přivodit pád ruské vlády tak najednou hrozí, že to budou USA, které vyjdou z Ukrajiny jako poražená strana, protože USA ztratí vliv v zemích třetího světa. Jediný pohled do Afriky vyvolává v Američanech depresi, když tam vidí tolik státních převratů, kde se zbavují francouzské koloniální nadvlády a ihned poté ty země volají do Moskvy a zvou si k sobě ruské žoldáky a poradce.

Přesnídávka pro Ukrajince za 60 miliard USD má v první řadě nakrmit americké zbrojaře

A to je všechno důsledek úpadku americké moci na Ukrajině. Amerika nedokázala s pomocí ukrajinského masa porazit ruské expediční sbory na Ukrajiny, a to ani vojensky, ani pomocí sankcí. Pokud se to nezastaví a Amerika nevycouvá z konfliktu, obětí války bude Pax Americana a její petrodolar. O nějaké Ukrajince nikdy nešlo.

Přesto však kongres musel schválit na podporu svého zbrojního průmyslu další peníze pro Ukrajinu. Ve skutečnosti nejde o balík pomoci, ale je to vlastně jen “přesnídávka” pro Ukrajince, která zalepí několik měsíců potravin a munice pro Ukrajinu, přičemž v důsledku korupce dvě třetiny té pomoci někde zmizí po cestě a na frontu se nikdy nedostane.

A tato přesnídávka za 60 miliard navíc způsobila rozkol uvnitř republikánské strany, kde se část republikánů rozhodla, že vyvolá hlasování o vyslovení nedůvěry šéfovi dolní komory Miku Johnsonovi. O jeho sesazení se bude jednat příští týden [2]. Ukazuje se totiž, že pomoc Ukrajině je z konceptuálního pohledu sabotáž původní republikánské mantry o ochraně amerických hranic na prvním místě.

Namísto toho Mike Johnson a menší polovina republikánů spolu s demokraty prohlasovali pomoc Ukrajině, ale nikoliv státům americké unie na jihu USA, které trpí pod návalem migrace. Trump podle všeho povolil a souhlasil s přesnídávkou pro Ukrajinu, protože někdo na něho přitlačil skrze jeho soudní procesy.

VIDEO: Ukrajinci se silně polským přízvukem upálili figurínu Trumpa

Trump je v této situaci snadno zkorumpovatelný, protože mají na něho páky. Jenže republikáni z hnutí MAGA si jedou už vlastní politiku. Trump možná ani netuší, jaké hnutí vytvořil. A nějakého vděku u Ukrajinců se nedočká, i když ten balík 60 miliard USD nakonec posvětil právě on. Na sociální sítě se právě dostalo video skupiny ukrajinských vojáků, kteří vyhrožují Trumpovi, že už nebude prezidentem, a prý zaplatí svojí krví za to, že tak dlouho blokoval dodávky zbraní Zelenskému. Nakonec vojáci zapálili figurínu s fotografií Trumpova obličeje.

Video bylo natočeno pravděpodobně již v únoru nebo počátkem března, protože na okolních stromech ještě není žádné listí. Jenže na tomto klipu je jedna věc velmi podivná, protože voják, který na videu mluví, má opravdu velmi silný polský akcent. S největší pravděpodobností šlo tedy o polského žoldáka, který umí sice ukrajinsky, ale ten polský akcent mu prostě zůstal.

Druhou možností je, že jde o polského Ukrajince z prostoru Haliče, kde jsou polsko-ukrajinské smíšené rodiny. Ovšem takto silný polský akcent k rodilému Ukrajinci, i když hlásícího se k polské národnosti, opravdu nesedí. Podle všeho jde o vzkaz polských žoldáků Trumpovi. Ten se tedy vděku za balík 60 miliard USD pro Ukrajince asi nedočká, protože je jasné, že dobrovolně k tomu souhlas nedal a někdo na něj přitlačil.

Deep State potřebuje z Ukrajiny vycouvat, a to i proti vůli amerických zbrojařů. Jde totiž o víc, o záchranu petrodolaru

Americké zbrojovky mají obrovský zájem na prodloužení války na Ukrajině tak dlouho, jak to půjde, jenže to nebude dovoleno Deep State, který se začal obávat, že Rusko a Čína společně ukotvují nový světový řád, jehož cílem je odstranění dolaru z pozice světové rezervní měny a z veškerých obchodních transakcí zemí BRICS.

Navíc na straně Kolektivního západu proti Rusku je pouze 45 zemí, zatímco více jak 150 zbývajících zemí světa na Rusko žádné sankce neuvalilo a mnoho z těch zemí dokonce Rusko podporují. Pokud by USA kvůli Ukrajině měli přijít o světový vliv, potom by to byly USA, které by byly hlavním poraženým v ukrajinské válce a právě CFR si to začalo uvědomovat.

Americká moc Pax Americana je založena na americkém petrodolaru a na silové pěsti americké armády. Alespoň tak tomu bylo donedávna. Dnes je Pax Americana na pokraji zhroucení

Rusko spojené s Čínou ve skupině BRICS a procesy v Africe, která prchá od zemí západu a vrhá se do náruče Rusku, jsou nebezpečné konceptuální procesy pro Deep State, které mají jediného společného jmenovatele – válku na Ukrajině! Právě proto CFR zahájilo posuny Overtona, protože namísto zničení Putinovy vlády se teď západ musí postarat o záchranu vlivu Pax Americana ve světě, který stojí a padá s petrodolarem. Jak proto zajistit zastavení pomoci Ukrajině? No přece všemi prostředky, třeba i provokací polských žoldáků na Ukrajině, kteří zapálí figurínu budoucího staronového prezidenta. A ten jim to nezapomene. I takhle se to dělá. Americké odcházení z Ukrajiny prostě začalo.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj: aeronet.news

Príspevok VIDEO: Diskuse amerického think tanku zaměřeného na mezinárodní vztahy – Council on Foreign Relation – odhalila rozkol uvnitř Deep State.  je zobrazený ako prvý na .