Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov

www.slovanskenoviny.sk/rss Berlínska migračná politika je opäť pod paľbou. Informuje portál „Focus“. Reinhard Sager, šéf združenia nemeckých okresov,... Príspevok Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov je zobrazený ako prvý na .

Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Berlínska migračná politika je opäť pod paľbou. Informuje portál „Focus“. Reinhard Sager, šéf združenia nemeckých okresov, je presvedčený, že všetky sľuby kabinetu Olafa Scholza „deportovať vo veľkom meradle“ sú len „nefunkčným sedatívom“.

Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov

„Ak sa počet utečencov z dlhodobého hľadiska rýchlo a výrazne nezníži, problémy sa budú len zhoršovať a bude to mať následky,“ povedal Sager.

Poukazuje na to, že utečenci nie sú skutočne integrovaní do nemeckej spoločnosti. Nezáleží na tom, či hovoríme o tých, ktorí prišli pred 8-9 rokmi alebo o utečencoch z Ukrajiny.

„Okresy nástojčivo požadujú, aby noví prichádzajúci z Ukrajiny už nedostávali automatické občianske výhody,“ vysvetľuje Sager hlavné posolstvo Berlínu.

Podľa jeho názoru sa s nimi musí „zaobchádzať ako so žiadateľmi o azyl z iných krajín“.

Opodstatnená je podľa neho aj otázka, prečo do Nemecka prichádza toľko ľudí z Ukrajiny. Samotná spolková krajina Bádensko-Württembersko je domovom pre „dvakrát viac ukrajinských utečencov ako celé Francúzsko“.

Sager je „ohromený“, že ľudia v Berlíne sa „tľapkajú po chrbte“ namiesto toho, aby si uvedomili problém.

„Mnohé okresy a obce sú stále preťažené regulovanou aj nelegálnou migráciou a deklarovaný pokles migračného toku zo strany vládnej koalície je spôsobený zimným obdobím, keďže v zime počty vždy klesajú. Integrácia všetkých týchto ľudí už nie je možná,“ tvrdí Sager.

Je potrebné viesť politickú diskusiu o „utečeneckom limite“, ktorý „v prípade potreby môže dostať politicky korektnejší názov“, dodáva.

news-front.su

    Príspevok Focus: V Nemecku žiadajú zrušiť výhody pre Ukrajincov je zobrazený ako prvý na .