Americká Sněmovna schválila návrh zákona, který blokuje Fed ve vydávání CBDC

www.slovanskenoviny.sk/rss Zákon, který již přijaly některé státy USA – a další se k tomu chystají –... Príspevok Americká Sněmovna schválila návrh zákona, který blokuje Fed ve vydávání CBDC je zobrazený ako prvý na .

Americká Sněmovna schválila návrh zákona, který blokuje Fed ve vydávání CBDC

www.slovanskenoviny.sk/rss

Zákon, který již přijaly některé státy USA – a další se k tomu chystají – nyní prošel americkou Sněmovnou reprezentantů. Pokud projde i Senátem, pak budou paradoxně právě USA jednou z mála zemí, kde digitální měna nebude uznána jako platidlo pro širokou veřejnost.

I když již samotný Fed CBDC testuje, tak v případě, že ke konečnému schválení dojde, bude nucen testování zastavit. Je možné, že se nakonec schválí výjimky pro mezinárodní platební styk, neboť jinde ve světě se k zavedení CBDC velmi rychlým krokem směřuje.

A to včetně EU (pro země eurozóny) či všech zemí BRICS, které jsou v testování a využívání CBDC daleko před Západem. Uvidíme, jak zákon dopadne v Senátu, který – na rozdíl od Sněmovny – ovládají demokraté.

Pokud projde i tam, bude na místě se ptát, jak je možné, že něco podobného v USA prošlo a bylo by dobré zvažovat jaké jsou postranní úmysly. Proč právě USA – jako téměř jediné na světě – dostaly možnost se „odříznout“ od tohoto nástroje ovládání mas?

Zákon CBDC Anti-Surveillance State Act prošel 23. května Sněmovnou reprezentantů Spojených států převážně stranickým hlasováním.

Návrh zákona, který musí ještě projít hlasováním v Senátu, mění zákon o Federální rezervě z roku 1913 tak, aby bankám Federálních rezerv zakazoval nabízet určité produkty nebo služby přímo jednotlivci, zakazovat používání digitální měny centrální banky pro měnovou politiku a pro jiné účely.

Debata o návrhu zákona podporovaná republikány byla málo navštěvovaná. Příznivci republikánů hovořili o potenciálu zneužití digitální měny centrální banky (CBDC), zatímco demokraté se soustředili na inovace, mezinárodní konkurenceschopnost dolaru a špatný návrh zákona.

French Hill, předseda podvýboru Výboru pro finanční služby pro digitální aktiva, finanční technologie a inkluzi, řekl:

„Žijeme ve světě, kde vláda může zneužívat nástroje, které má.“

Poslanec Mike Flood znovu použil svůj rétorický prostředek a vyzval publikum, aby si „představilo politika, kterým nejvíce opovrhujete“, s kontrolou nad CBDC.

Člen Výboru pro finanční služby Warren Davidson nazval projekt newyorského Fedu „stejným strašidelným sledovacím nástrojem“ jako čínský digitální jüan. Řekl, že pilotní projekt „by mohl být rozvinut do něčeho dalšího.“

„Fed nereagoval na dialog, takže musí reagovat na zákon,“ řekl.

Warren nazval digitální měnu „nejděsivějším sledovacím nástrojem, jaký lidstvo zná, který by vedl k nátlaku a kontrole.“

„Proč bychom to umožňovali?“ řekl. „Všude je to zobrazováno jako zlo.“

Davidson řekl, že Fed by neměl usilovat o digitální měnu bez povolení Kongresu, protože podle něho nemá místo ve svobodné společnosti.

„Nechceme, aby to navrhovali,“ řekl. „Nechceme, aby to zaváděli.“

Časté byly odkazy na digitální jüan a zablokování bankovních účtů v Kanadě během demonstrace řidičů kamionů proti očkování proti COVID-19.

Davidson ve svých argumentech zmínil také George Orwella – autora románu 1984 – Knihy zjevení Nového zákona a Hvězdy smrti – zařízení ve filmové franšíze Star Wars.

Zákon o CBDC proti sledování státu

Tuto myšlenku zopakoval poslanec Alexander Mooney, autor dodatku k zákonu, který omezil výzkum CBDC, který řekl, že CBDC by nemělo být „okamžitě k dispozici“.

Marjorie Taylor Greene hovořila o „Deep State“ a demokratickém režimu: „Myšlenka digitální měny centrální banky je děsivá! To je důvod, proč podporuji CBDC Anti Surveillance State Act pro zákaz CBDC.“

Tolik ve zkratce ke schvalování zákona.

Rozprava kolem zákona byla ještě velmi dlouhá, ale zdá se, že se nelíbí i části demokratů, neboť pro ně je nepřijatelné, že by podobný nástroj ovládání mas mohli mít k dispozici republikáni, pokud by vládl jejich prezident (stejně jako se republikáni děsí podobného nástroje v případě vlády Bidena či kohokoli jemu podobného).

To napovídá, že by mohla být shoda i v Senátu, kde demokraté mírně převládají.

Slovanka

/ necenzurovanapravda.cz /

Príspevok Americká Sněmovna schválila návrh zákona, který blokuje Fed ve vydávání CBDC je zobrazený ako prvý na .