VIDEO: Korene korporátneho fašizmu, ktorý tu je globálne prítomný, spočívajú v prepojení veľkého biznisu a politiky

www.slovanskenoviny.sk/rss Publicista, analytik a vysokoškolský pedagóg Radovan Dluhý-Smith v 1. časti v rozhovore so zakladateľkou a... Príspevok VIDEO: Korene korporátneho fašizmu, ktorý tu je globálne prítomný, spočívajú v prepojení veľkého biznisu a politiky je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Korene korporátneho fašizmu, ktorý tu je globálne prítomný, spočívajú v prepojení veľkého biznisu a politiky

www.slovanskenoviny.sk/rss

Publicista, analytik a vysokoškolský pedagóg Radovan Dluhý-Smith v 1. časti v rozhovore so zakladateľkou a moderátorkou Rádia Universum Martinou Kociánovou poukazuje na fungovanie skorumpovaného globálneho oligarchického systému. Príkladom sú napríklad udalosti počas covidizmu ako ukážkový príklad prepojenia medzi politikou, medzinárodnými inštitúciami a nadnárodnými korporáciami.

Každý den můžeme kolem sebe sledovat velkou mediální politickou i společenskou bitvu – mluvím o bitvě o pravdu, jejíž vlastnictví si přisvojují mnozí. Ti, kdo mají moc, teď zrovna chtějí trestat ty, kteří podle nich pravdu nemají, vzduchem, éterem a internetem létají slova jako „dezinformace“ a „fake news“ tak hustě, že už si přestáváme všímat, že už jsou zase lidé stíháni a trestáni za slova, názory, otázky, což – jak můžeme vědět z historie – je pro demokracii mnohem nebezpečnější, než jakékoli skutečné, či údajné nepravdy, nebo záměrné lhaní. To, že většina nadšených bojovníků za svou pravdu ani nezná její definici, se dá pochopit – je to filozofická kategorie, a ta si žádá zájem – ale oni nemají ani definici, co to jsou dezinformace, proti kterým vedou své líté bitvy. Možná i proto se ujala ona anekdota: „Jaký je rozdíl mezi dezinformací a informací? Většinou tak dva měsíce.“ A tak se dnes společně s mým hostem podíváme zaručeným informacím i zaručeným dezinformacím tak trochu pod sukénku. Jsem ráda, že je dnes se mnou ve studiu Radovan Dluhý-Smith, vítej u nás.

Viac vo videu:

Zdroj: radiouniversum.cz / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Korene korporátneho fašizmu, ktorý tu je globálne prítomný, spočívajú v prepojení veľkého biznisu a politiky je zobrazený ako prvý na .