Šeligov akýsi paralelný svet

www.slovanskenoviny.sk/rss Demokrati si žijú asi v akejsi abstraktnej bubline. Teda, tí, tak samonazvaní. Najnovšie v ich... Príspevok Šeligov akýsi paralelný svet je zobrazený ako prvý na .

Šeligov akýsi paralelný svet

www.slovanskenoviny.sk/rss

Demokrati si žijú asi v akejsi abstraktnej bubline. Teda, tí, tak samonazvaní. Najnovšie v ich mene kladie na sociálnej sieti otázky „do pléna“ Juraj Šeliga, na ktoré očakáva odpoveď. To je v absolútnom poriadku. Teda, bolo by, ak by na ne už dávnejšie nebola odpoveď. Tak si to teda v rýchlosti zbehnime.

Je naozaj chvályhodné, ak Juraj Šeliga píše, žeúprimne sa teším, že zdravotný stav predsedu vlády sa zlepšuje. Je to dobré, pretože útok, ktorý sa stal, je neprijateľný. Útok na predsedu vlády je neprijateľný v každej demokratickej krajine, bez ohľadu na to, kto je predseda vlády.“ To znie naozaj dobre.

Záhadné konštrukty už tak dobre neznejú

„Je však zvláštne, čo po útoku na predsedu vlády robia jeho kolegovia vo vláde. Už dávno to nie je o tom, čo sa stalo, alebo o objektívnom informovaní verejnosti. Naopak, vo verejnosti zostávajú otázky, ktoré podrývajú dôveru v to, čo sa teraz deje. Osobne to vnímam ako snahu o psychologické umlčanie oponentov. Vždy, keď sa niekto ozve, tak vládni predstavitelia odpovedia: „Ticho na Fica strieľal starý chlap, ktorý s niektorými krokmi vlády nesúhlasil!“. Tu si redakcia HD trúfa pánovi Šeligovi pomôcť.

Video, na ktorom Robert Kaliňák (na profile Roberta Fica) vysvetľuje, čo robila vláda celý týždeň

Profil je verejne dostupný a v podstate sumarizuje to, čo vydali agentúry, ktorých servis je taktiež verejne dostupný. Video Robert Kaliňák nazval: – „ČO NA TLAČOVKE SÍCE BOLO, ALE DO MÉDIÍ SA NEZMESTILO“ Možno by sa mal pán Šeliga pýtať mainstreamu, prečo ten mal tento týždeň tak málo priestoru na domáce spravodajstvo.

Prečo o zdravotnom stave predsedu vlády neinformuje lekár, ktorý ošetruje premiéra alebo šéf lekárskeho tímu?

Pýta sa ďalej Juraj Šeliga. Nuž preto, že každá inštitúcia má výhradné právo rozhodnúť sa, kto sa v závažných otázkach bude vyjadrovať v jej mene. Či to bude nejaký odbor komunikácie, alebo hovorca, alebo osoba, poverená vedením inštitúcie. Alebo podpredseda vlády Kaliňák, hoci aj v tričku. Inak, bolo to ľudské a sympatické. Žiaden „Rambo“ ako píše šeliga.A určite má do toho veľa čo hovoriť aj samotný pacient.

Nejaká zaspatosť v čase

Pán Šeliga sa ďalej pýta: „Napríklad by mohli zodpovedať verejne na otázky : je pán Fico pri vedomí? Podpisuje dokumenty? Funguje mu dobre myseľ? Tie otázky nie sú útok, naopak je to úplne legitímne dopytovanie, pretože štát nie je Robert Fico, on je premiér, ktorý je hospitalizovaný a štát musí fungovať napriek tejto udalosti, ktorá je objektívne zlá.“

Nuž – už v prvých hodinách po atentáte sa celá verejnosť, CELÁ, okrem pána Šeligu, dozvedela, že ešte pri prevoze do nemocnice bol predseda vlády pri vedomí a komunikoval, že po náročnej operácii bol už druhý deň pri vedomí a komunikoval.

Tento pokus nevyšiel

Zostáva veriť, že Juraj šeliga tieto otázky myslel úprimne. Lebo inak tu vysvtáva možnosť, že ktosi vypúšťa zákernú konšpiráciu o nekompetentnosti predsedu vlády Roberta Fica zastávať svoj úrad. A to tak hádam pán Šeliga statusom zas nemyslel.

/ hlavnydennik.sk/ slovanskenoviny.sk /

Príspevok Šeligov akýsi paralelný svet je zobrazený ako prvý na .