VIDEO: Harabin posiela Žilinkovi odkaz, že Dzurinda patrí do basy

www.slovanskenoviny.sk/rss Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin je presvedčený o tom, že najnovšie vyhlásenia bývalého... Príspevok VIDEO: Harabin posiela Žilinkovi odkaz, že Dzurinda patrí do basy je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Harabin posiela Žilinkovi odkaz, že Dzurinda patrí do basy

www.slovanskenoviny.sk/rss

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin je presvedčený o tom, že najnovšie vyhlásenia bývalého predsedu vlády Mikuláša Dzurindu by si mal všimnúť Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka. Sudca prokurátorovi posiela jednoznačný odkaz – „Dzurinda patrí do basy“. Svoj názor uverejnil Štefan Harabin na sociálnej sieti.

Štefan Harabin v audiozázname, vystrihnutom z neznámeho média poukazuje – citujeme – „na pasivitu pána generálneho prokurátora Žilinku v tejto veci“. V zázname cituje bývalý sudca paragraf 417 Trestného zákona O ohrození mieru. Kto v úmysle akýmkoľvek spôsobom naruší mier, vojnu propaguje, alebo inak podporuje, … potrestá sa odňatím slobody na jeden až desať rokov.“

Lenže, tu je v hre aj iná sadzba

Sudca Harabin však v audiozázname pripomína, že „kto tak robí v spojení s cudzou mocou, potrestá sa odňatím slobody na 25 rokov, prípadne až doživotie“.

Takže Harabinova otázka Žilinkovi

Citát: „Kedy začne trestné stíhanie voči Dzurindovi, ktorý vyzýva na to, aby sme odložili mierový stav s Ruskou federáciou a aby sme použili slovenské územie na nemecké rakety proti Ruskej federácii“. Bývalý sudca verejnosti pripomína, že ide o „tak závažnú vec, ktorou sa tu však nikto nezaoberá.“

Celé audio nižšie:

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok VIDEO: Harabin posiela Žilinkovi odkaz, že Dzurinda patrí do basy je zobrazený ako prvý na .