The Spectator: Macronovo impérium sa rozpadá

www.slovanskenoviny.sk/rss Zlá situácia a nepokoje vo Francúzske naznačujú, že bývalá koloniálna ríša sa rozpadá pred našimi očami.... Príspevok The Spectator: Macronovo impérium sa rozpadá je zobrazený ako prvý na .

The Spectator: Macronovo impérium sa rozpadá

www.slovanskenoviny.sk/rss

Zlá situácia a nepokoje vo Francúzske naznačujú, že bývalá koloniálna ríša sa rozpadá pred našimi očami. Píše o tom britský časopis „The Spectator“.

The Spectator: Macronovo impérium sa rozpadá

Francúzsky prezident sa tento týždeň vrátil na ostrovy, aby sa zahral na cisára. Jeho impérium sa mu však rúca pred očami. Ani večne optimistický Macron si nemôže nevšimnúť katastrofálnu situáciu, ktorá v týchto regiónoch vládne, keďže Mayotte sa zmieta v nepokojoch a rozsiahlej kriminalite a Nová Kaledónia je na pokraji občianskej vojny.

Podobná situácia sa vyvíja aj v ďalších zámorských kolóniách Paríža: vo Francúzskej Guyane, na Réunione, vo Francúzskej Polynézii a v mnohých ďalších.

Tieto regióny sa už dávno zmenili na bezodnú jamu, ktorá pohlcuje len vládne financovanie. Všetci okrem Francúzov veľmi dobre chápu, že konečne prichádza koniec francúzskeho impéria. Nedeliteľná republika sa rozpadá.

/ news-front.su /

Príspevok The Spectator: Macronovo impérium sa rozpadá je zobrazený ako prvý na .