Orbán o eurovoľbách: V Európe vyhrávajú zástancovia mieru 1:0, druhý polčas budú voľby v USA

www.slovanskenoviny.sk/rss Viktor Orban poznamenal, že otázka vojny a mieru, teda pokračovania alebo ukončenia konfliktu na Ukrajine,... Príspevok Orbán o eurovoľbách: V Európe vyhrávajú zástancovia mieru 1:0, druhý polčas budú voľby v USA je zobrazený ako prvý na .

Orbán o eurovoľbách: V Európe vyhrávajú zástancovia mieru 1:0, druhý polčas budú voľby v USA

www.slovanskenoviny.sk/rss

Viktor Orban poznamenal, že otázka vojny a mieru, teda pokračovania alebo ukončenia konfliktu na Ukrajine, bola v skutočnosti hlavnou témou volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa konali 6. až 9. júna v krajinách EÚ.

Zástancovia mieru v Európe vedú 1:0 nad tými, ktorí chcú, aby konflikt na Ukrajine pokračoval, pričom druhý polčas sa bude konať v Spojených štátoch, povedal maďarský premiér Viktor Orbán pri opise výsledkov volieb do Európskeho parlamentu (EP). v rozhovore pre online vydanie Index, hovoriac vo futbalových podmienkach pred podujatím.

“Myslím si, že v boji o tému vojny a mieru vedieme v Európe 1:0. Prestávka bola zrušená. Druhý polčas sa odohrá v Spojených štátoch a je veľká šanca, že vyhráme aj tam,” dodal maďarský premiér s odkazom na novembrové prezidentské voľby v USA.

Poznamenal, že otázka vojny a mieru, teda pokračovania alebo ukončenia konfliktu na Ukrajine, bola v skutočnosti hlavnou témou volieb do Európskeho parlamentu, ktoré sa konali 6. až 9. júna v krajinách EÚ. Maďarský vládnuci Fidesz – Maďarská občianska aliancia sa od samého začiatku ukrajinského konfliktu prikláňa k čo najskoršiemu vyjednaniu riešenia konfliktu.

Týmto rozhodnutím sme sa rozhodli spomaliť a potom zastaviť európsky vlak, ktorý sa rútil k vojne. Fungovalo to. Nielen v Maďarsku, ale v celej Európe sa posilnili sily v prospech mieru,” domnieva sa Orbán.

“Napríklad v jednej z kľúčových krajín, Francúzsku, ktoré je možno viac za vyslanie západných vojakov do vojny na Ukrajine ako ktokoľvek iný, sa obrátil politický systém hore nohami. Teraz sa tam majú konať predčasné parlamentné voľby a je veľká šanca, že na ich konci opäť vyhrajú promierové strany,“ povedal premiér.

9. júna na stretnutí s novinármi po hlasovaní vo voľbách do Európskeho parlamentu agentúre TASS povedal, že podľa jeho názoru by bolo možné ukončiť ukrajinský konflikt, ak by sa posilnili pozície mierových síl v Európe a Amerike… Dodal, že rozhodujúce budú výsledky volieb do Európskeho parlamentu a prezidentských volieb v Spojených štátoch. Orbán predtým opakovane povedal, že nádeje na mier na Ukrajine spája s možným návratom republikána Donalda Trumpa do Bieleho domu.

skspravy.sk

Príspevok Orbán o eurovoľbách: V Európe vyhrávajú zástancovia mieru 1:0, druhý polčas budú voľby v USA je zobrazený ako prvý na .