Vtiahnutie Nemecka hlbšie do konfliktu na Ukrajine: Za chrbtom kancelára Scholza stojí Bundeswehr s raketami Taurus

www.slovanskenoviny.sk/rss Stručne: Za predpokladu, že Scholz hovoril úprimne, keď vyjadril dôvody, prečo je proti vyslaniu rakiet... Príspevok Vtiahnutie Nemecka hlbšie do konfliktu na Ukrajine: Za chrbtom kancelára Scholza stojí Bundeswehr s raketami Taurus je zobrazený ako prvý na .

Vtiahnutie Nemecka hlbšie do konfliktu na Ukrajine: Za chrbtom kancelára Scholza stojí Bundeswehr s raketami Taurus

www.slovanskenoviny.sk/rss

Stručne: Za predpokladu, že Scholz hovoril úprimne, keď vyjadril dôvody, prečo je proti vyslaniu rakiet Taurus na Ukrajinu, potom to naznačuje, že nemá žiadnu predstavu o tom, čo jeho ozbrojené sily robia za jeho chrbtom, čo riskuje, že Nemecko zatiahne hlbšie do tohto konfliktu.

Šéfredaktorka RT Margarita Simonyanová v piatok v telegrame tvrdila, že počula uniknutú nahrávku od vysokých dôstojníkov Bundeswehru, ako diskutujú o tom, ako zbombardovať ruský Krymský most spôsobom, ktorý by umožnil nemeckému kancelárovi Olafovi Scholzovi zachovať hodnoverné popieranie.

Toto nasleduje po jeho neúmyselnom odhalení , že Francúzsko a Spojené kráľovstvo tajne rozmiestnili na Ukrajinu svoje jednotky , aby pomohli s „kontrolou cieľa“, pričom vysvetlili, prečo tam jeho krajina nepošle rakety dlhého doletu Taurus.

Hoci nahrávku nezdieľala so svojimi sledovateľmi, je možné, že v budúcnosti tak urobí buď ona, RT alebo nejaký iný zdroj. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharová medzitým reagovala na svoj príspevok, v ktorom vyzvala nemecké médiá, aby preukázali svoju nezávislosť, a opýtala sa na toto tvrdenie ministerky zahraničia Annaleny Baerbockovej .

Pri absencii dôkazov možno o jeho pravdivosti len špekulovať, no tento vývoj je stále dostatočný na to, aby sme sa zamysleli nad tým, či sa Bundeswehr stáva nečestným.

Za predpokladu, že Scholz hovoril úprimne, keď vyjadril dôvody, prečo je proti vyslaniu rakiet Taurus na Ukrajinu, potom to naznačuje, že nemá žiadnu predstavu o tom, čo jeho ozbrojené sily robia za jeho chrbtom, čo riskuje, že Nemecko zatiahne hlbšie do tohto konfliktu.

Ich krajina sa v súčasnosti vracia na svoju dlho stratenú dráhu superveľmocí s plnou americkou podporou po tom, čo komplexne podriadila Poľsku, aby ovládla Rusko v Európe , zatiaľ čo USA sa „otočia (späť) do Ázie“.

Táto novoobjavená úloha mohla povzbudiť niektorých elitných členov Bundeswehru, aby si mysleli, že môžu ďalej rozširovať vplyv Nemecka na Ukrajine tým, že budú súťažiť s Francúzskom a Spojeným kráľovstvom prostredníctvom tajného vysielania jednotiek a rakiet Taurus bez toho, aby o tom niekto vedel.

Po úspešnom údere na Krymský most by mohlo byť obvinenie prisúdené tým dvom, aby sa odklonili od zodpovednosti Berlína, po čom by bol Scholz nútený prijať túto fait accompli.

Tlak, ktorý by potom mohol byť na týchto dvoch vyvíjaný, by mohol vytvoriť priestor pre Nemecko na rozšírenie svojho vplyvu na Ukrajine na ich úkor, keďže G7 medzi sebou súperia o to, kto získa najväčší kus svojho ekonomického koláča pred tým.

Skupina oznámila plány vymenovať tam osobitného vyslanca. Nemecko je už pre Ukrajinu druhým najväčším vojenským dodávateľom, ale jeho zbrojný priemysel sa môže obávať, že príde o kontrakty kvôli Francúzsku a Spojenému kráľovstvu po skončení konfliktu, ak bude naďalej zadržiavať tieto rakety a jednotky.

Ani jeden z historických rivalov Nemecka nechce, aby sa z neho stala superveľmoc, ale jediný spôsob, ako spomaliť túto trajektóriu, je odbúrať jeho vplyv na Ukrajine prostredníctvom vlastnej „vojenskej diplomacie“ tam, ktorá má podobu ich neoficiálneho rozmiestnenia vojakov.

Zatiaľ čo „ vojenský Schengen “, ktorý sa vytvoril medzi Holandskom, Nemeckom a Poľskom, pravdepodobne povedie k tomu, že Berlín čoskoro rozšíri svoj vplyv do Pobaltia, tieto dva štáty by mohli ovplyvniť Balkán ako protiváhu.

Moldavská diaľnica “ cez čoraz dôležitejšie grécke prístavy NATO , Bulharsko a Rumunsko spolu s „Čiernomorským koridorom“, ktorý bol neformálne vytvorený s britskou podporou po skončení dohody o obilninách, by sa mohli spojiť, aby udržali kontrolu nad postkonfliktným vplyvom Nemecka na celom svete. kontinente. To neznamená, že by to stačilo na vykoľajenie obnovenej superveľmocnej trajektórie tejto krajiny, ale len to, že by to mohlo Francúzsku a Spojenému kráľovstvu umožniť, aby si vytvorili svoje vlastné „sféry vplyvu“.

Vyššie uvedený scenár je podmienený tým, že budú Ukrajine naďalej poskytovať vojenskú podporu, ktorú Nemecko doteraz nebolo ochotné poskytnúť, a to rakety dlhého doletu a s tým spojené rozmiestnenie vojsk na „kontrolu cieľa“, bez ktorých tieto koridory strácajú svoj význam. Hoci obaja mohli na tieto účely využiť „vojenský Schengen“ pod vedením Nemecka, Berlín by, samozrejme, uprednostnil vývoz svojho vlastného vybavenia cez túto trasu, a preto je potrebné, aby mal pre každý prípad alternatívy.

Keď sa vrátime späť k Simonyanovmu tvrdeniu po informovaní čitateľov o strategickom pozadí, mohlo by sa veľmi dobre stať, že hmlistá frakcia v Bundeswehru chce jednostranne konať za Scholzovým chrbtom, aby kompenzovala túto latentnú výzvu nemeckej predpokladanej kontrole Európy. Ich plány však boli práve zmarené, pretože údajná nahrávka znamená, že ich krajina si už nemôže zachovať „pravdepodobnú popierateľnosť“ v prípade, že rakety Taurus a jednotky budú tajne rozmiestnené na Ukrajine, aby zaútočili na ruský Krymský most.

Scholz teraz môže buď rozbiť túto podvratnú skupinu, alebo ísť s prúdom, ak to nedokáže urobiť, pričom prvá z nich je najzodpovednejšia možnosť, ale prenechal by vplyv na Ukrajine Francúzsku a Spojenému kráľovstvu, zatiaľ čo druhá by ešte viac zamotala Nemecko do tohto konfliktu, aby si zachoval svoj vplyv.

Existuje tiež možnosť, že táto frakcia odvolá svoje plány bez toho, aby sa rozpadla po tom, čo boli práve odhalené. V každom prípade budúci týždeň poskytne viac jasnosti, pokiaľ ide o moc Scholza a úlohu Nemecka.

Andrew Korybko

O autorovi: Andrew Korybko je americký politický analytik so sídlom v Moskve, ktorý sa špecializuje na vzťah medzi americkou stratégiou v Afro-Euázii, globálnou víziou čínskej One Belt One Road konektivity New Silk Road a hybridnou vojnou. Je častým prispievateľom do Global Research. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.  

skspravy.sk

Príspevok Vtiahnutie Nemecka hlbšie do konfliktu na Ukrajine: Za chrbtom kancelára Scholza stojí Bundeswehr s raketami Taurus je zobrazený ako prvý na .