Mlčanie vinníkov. Smrť Alexeja Navaľného

www.slovanskenoviny.sk/rss Západ unisono obviňuje Putina z objednávky vraždy Navaľného. Načasovanie jeho smrti je však viac než... Príspevok Mlčanie vinníkov. Smrť Alexeja Navaľného je zobrazený ako prvý na .

Mlčanie vinníkov. Smrť Alexeja Navaľného

www.slovanskenoviny.sk/rss

Západ unisono obviňuje Putina z objednávky vraždy Navaľného.

Načasovanie jeho smrti je však viac než podozrivé: Navaľnyj zomrel 16. februára, v ten istý deň, keď sa otvorila Mníchovská bezpečnostná konferencia, týždeň po Putinovom úspešnom rozhovore s Tuckerom Carlsonom, mesiac pred prezidentskými voľbami v Rusku, kde je Putin kandidát. Inými slovami, Putin by nariadil zabiť Navaľného v najvhodnejšom okamihu, aby si spôsobil maximálnu škodu.

Mainstream západných politických médií zároveň zaťahuje oponu mlčania nad skutočnosťou, že Navaľnyj bol vyškolený v špeciálnom kurze na univerzite v Yale a že jeho hnutie Narod s nadradenosťou bielej rasy bolo financované „Národným fondom pre demokraciu“, a mocná americká „súkromná nezisková nadácia“, ktorá financuje tisíce mimovládnych organizácií v stovkách krajín na „pokrok v demokracii “.

Fond je ten istý, ktorý na Ukrajine podporoval to, čo definoval ako „ Majdanskú revolúciu, ktorá zvrhla skorumpovanú vládu, ktorá zabránila demokracii “, tj štátny prevrat v roku 2014, ktorý spustil sled udalostí s protiruskou funkciou, ktoré viedli k súčasná vojna.

Kým na ukrajinskom fronte kyjevské sily podporované USA, NATO a EÚ chaoticky ustupujú pod ruským protiútokom z oblastí Donbasu, ktoré dobyli, Spojené štáty americké rozširujú vojnový front na Blízkom východe a pokračujú podporovať Izrael v jeho stratégii genocídy proti palestínskemu ľudu.

Na tomto pozadí sa odohrala posledná kapitola politického procesu s Julianom Assangeom : Londýnsky súd rozhodol o vydaní austrálskeho novinára do USA, kde môže byť odsúdený na 175 rokov väzenia za zavlečenie amerických vojnových zločinov. svetlo, ale súd svoje rozhodnutie neoznámil, urobí tak budúci mesiac.

V tejto epizóde Grandangola Berenice Galli z Londýna informovala o svojich rozhovoroch s Jeremym Corbynom (Britská labouristická strana), Kristinn Hrafnsson (spoluriaditeľkou Wikileaks), Gabrielom Shiptonom (brat Juliana Assangea).

Manlio Dinucci

O autorovi: Manlio Dinucci,  ocenený autor, geopolitický analytik a geograf, Pisa, Taliansko. Je vedeckým pracovníkom Centra pre výskum globalizácie.

skspravy.sk

Príspevok Mlčanie vinníkov. Smrť Alexeja Navaľného je zobrazený ako prvý na .