Vojna na Ukrajine podľa Orbána vypukla preto, lebo v USA nebol pri moci Donald Trump

www.slovanskenoviny.sk/rss Maďarský premiér Viktor Orbán nevidí v aktuálnej situácii, keď vo Washington vládne Bidenov režim, možnosť... Príspevok Vojna na Ukrajine podľa Orbána vypukla preto, lebo v USA nebol pri moci Donald Trump je zobrazený ako prvý na .

Vojna na Ukrajine podľa Orbána vypukla preto, lebo v USA nebol pri moci Donald Trump

www.slovanskenoviny.sk/rss

Maďarský premiér Viktor Orbán nevidí v aktuálnej situácii, keď vo Washington vládne Bidenov režim, možnosť mierového riešenia situácia na Ukrajine.

Vojna na Ukrajine vypukla v prvom rade preto, lebo bývalý prezident Spojených štátov Donald Trump nebol aktuálne pri moci. Podľa servera telex.hu to v pondelok vyhlásil predseda maďarskej vlády Viktor Orbán na výročnom podujatí Maďarskej obchodnej a priemyselnej komory (MKIK), informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Orbán maďarským podnikateľom odkázal, že ekonomické prostredie nevyzerá dobre kvôli vojne, takže ich najväčšou šancou by bol návrat Trumpa k moci v prezidentských voľbách USA koncom tohto roka.

„Nevidíme možnosť vytvorenia mieru v súčasnej americkej administratíve,“ podčiarkol premiér, podľa ktorého kľúčovými tento rok budú aj voľby do Európskeho parlamentu.

„Na jednej strane sú „suverenisti“ a na druhej strane globalisti s tými, ktorí dnes okupujú európske inštitúcie – ľavicovo ideologicky zmýšľajúci ľudia,“ dodal. Namiesto toho je podľa neho potrebné v Európe pravicové vládnutie, ktoré „viac rešpektuje realitu“.

Európska politická situácia podľa premiéra ovplyvnila aj spojenecký systém Vyšehradskej štvorky (V4). „Vyšehradské zoskupenie ešte nestráca dych, netreba z neho vycúvať,“ podčiarkol Orbán, podľa ktorého sa však formuje aj ďalší spojenecký systém suverenistov. Ten môže vzniknúť z rakúsko-maďarsko-srbskej spolupráce, ktorá by mala aj ekonomický význam.

Orbán inicioval svoje stretnutie s bývalým prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom, ktoré by sa malo uskutočniť v piatok 8. marca. Orbána má prijať Trump vo svojej rezidencii Mar-a-Lago v Palm Beach na Floride.

Orbán sa naposledy stretol s Trumpom v lete 2022 v golfovom klube exprezidenta v New Jersey. Trump už dávnejšie ocenil Orbána, ktorý je proti migrácii a právam LGBTQ a o svojom spôsobe vládnutia hovorí ako o „neliberálnej demokracii“. Donald Trump ho prijal ešte ako prezident v Bielom dome v roku 2019. Orbán bol zasa prvým európskym lídrom, ktorý podporil Trumpovu prezidentskú kampaň v roku 2016.

Synonymom mieru a aj dobrých maďarsko-amerických vzťahov je Donald Trump, vyhlásil v pondelok maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v New Yorku. S odvolaním sa na server vg.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Podľa servera šéf maďarskej diplomacie sa tak vyjadril pred rokovaním s vysokopostavenými predstaviteľmi OSN.

Maďarská vláda podľa Szijjártóa chce, aby bol svet pokojnejším miestom a aby sa maďarsko-americké vzťahy v nasledujúcom období dobre rozvíjali. „Z pohľadu oboch vecí by bolo víťazstvo Trumpa v amerických prezidentských voľbách priaznivé,“ podčiarkol maďarský minister.

Szijjártó však podľa vyjadrenia maďarského rezortu diplomacie súčasne dal jasne najavo, že o osobe amerického prezidenta môžu rozhodovať iba občania USA.


Zdroj: pluska.sk / topky.sk / InfoVojna

Príspevok Vojna na Ukrajine podľa Orbána vypukla preto, lebo v USA nebol pri moci Donald Trump je zobrazený ako prvý na .