VIDEO: Kamenický- Deficit a zadlženie Slovenska, s ktorým dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora!

www.slovanskenoviny.sk/rss Minister financií Ladislav Kamenický vidí úpornú snahu opozície a niektorých médií, v ktorej chcú manipulovať ľudí... Príspevok VIDEO: Kamenický- Deficit a zadlženie Slovenska, s ktorým dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora! je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Kamenický- Deficit a zadlženie Slovenska, s ktorým dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora!

www.slovanskenoviny.sk/rss

Minister financií Ladislav Kamenický vidí úpornú snahu opozície a niektorých médií, v ktorej chcú manipulovať ľudí na Slovensku. Navyše ich presvedčiť, že za nadmerný deficit a extrémne zadlženie Slovenska je zodpovedná vláda Roberta Fica. V relácii Téma dňa preto Kamenický vysvetlil, kto je za ten obrovský deficit zodpovedný.

Minuloročný deficit Slovenskej republiky sa strojnásobil na 4,89 desatín percenta, čo je zhruba šesť miliárd. Kamenický vidí príčinu takého raketového nárastu v hospodárení bývalých vlád. Jeho predrečník Kišš (PS) sa vyjadroval v zmysle, že je to spôsobené vládou Smeru a podobné zmýšľanie majú aj niektoré médiá.

„Chcel by som len upozorniť, že na týchto článkoch by mali byť asi iné fotky, lebo tie hodnotenia sa týkajú hlavne roku 2023 a tiež nejakých výhľadov do roku 24. Ak si pamätáte, tak keď sme šli do volieb, upozorňovali sme, že máme najhoršie verejné financie v rámci EÚ. Prepadali sme sa úplne vo všetkých rebríčkoch,“pripomína Kamenický, ppdľa ktorého sa to týkalo aj konkurencieschopnosti. Tam sme dokonca boli  medzi najhoršími v rámci celého sveta.

Kamenický ukázal aj graf, ktorý vypracovali páni Kišš a Ódor, ktorí rátali až so šesť a pol percentným deficitom verejných financií s tým, že toto nám zanechala bývalá vláda pre tento rok. Podľa Kamenického Kišš „plače na nesprávnom hrobe“. „Mal by sa porozprávať so svojimi kolegami, ktorí to spôsobili,“ doplnil Kamenický.

Pre ľahšie pochopenie toho, čo sa tu za bývalých vlád dialo, ukázal nárast dlhu.

„Za vlády Roberta Fica dlh Slovenskej republiky od r. 2016 do r. 2019 stúpol asi o 2,8 miliardy. Za pána Matoviča do roku 23, to bolo dvadsaťštyri miliárd. Ak teda budeme počítať spôsobom pána Matoviča, o 753 percent,“vysvetlil Kamenický.

Ten ráta pri jednopercentnom znižovaní deficitu ročne, by sme sa v roku 2027, teda vo volebnom roku mali dostať na úroveň zhruba 4,5 miliardy eur.

„Toto je plán, ktorý máme a ja sa tohto plánu držím, čiže ak tu niekto rozpráva, že nemáme plán, nie je to absolútne pravda,“ doplnil minister financií.  Tiež pripomenul, že v minulosti sa SR práve počas vlád Smeru dostávala z ťažkých deficitov s tým, že v rokoch 2017-2019 malo Slovensko deficit na úrovni okolo jedného percenta HDP. Je preto paradoxné, že sociálna vláda napráva verejné financie.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok VIDEO: Kamenický- Deficit a zadlženie Slovenska, s ktorým dnes bojujeme, spôsobili vlády Matoviča, Hegera a Ódora! je zobrazený ako prvý na .