VIDEO: Jaro Naď je expert na rozklad obrany štátu, smeje sa z nášho exministra štátny tajomník na ministerstve obrany Igor Melicher.

www.slovanskenoviny.sk/rss To je teda reklama! Slovenského exministra obrany, ktorý radí českej ministerke obrany Jane Černochovej, už... Príspevok VIDEO: Jaro Naď je expert na rozklad obrany štátu, smeje sa z nášho exministra štátny tajomník na ministerstve obrany Igor Melicher. je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Jaro Naď je expert na rozklad obrany štátu, smeje sa z nášho exministra štátny tajomník na ministerstve obrany Igor Melicher.

www.slovanskenoviny.sk/rss

To je teda reklama! Slovenského exministra obrany, ktorý radí českej ministerke obrany Jane Černochovej, už chcú poslať čo najskôr domov aj samotní Česi.

Dôvod je zrejmý, nechcú, aby dopadli ako my, keď sme darovali Ukrajine množstvo vojenskej techniky, pre čo nám musia pri obrane štátu pomáhať iné armády. Išlo nielen o stíhačky, ale aj systém protivzdušnej obrany či iné zbrane a techniku.

Česi nechcú aby v obrannej činnosti zlyhali ako my

Nad „radodajom“ Jaroslavom Naďom a jeho anabáze v Česku sa v statuse pozastavuje aj štátny tajomník na ministerstve obrana Igor Melicher, podľa ktorého je exminister Naď „expert na rozklad obrany štátu“, čo už teraz vedia aj naši západní susedia. „Bývalého ministra Naďa už dokonca vyháňajú aj z Česka. Nie je sa čomu diviť, pretože ani „expertná analýza“ ministerstva obrany k spornému darovaniu Migov, ktorou sa chválil na tlačovke, v skutočnosti neexistuje.

Naď ako minister zlyhal, zbavil Slovensko celej protivzdušnej obrany a to všetko len kvôli fotke s americkým ministrom obrany Austinom,“ napísal Melicher v krátkom statuse. Nitku suchú Melicher nenechal na Naďovi ani v priloženom videu.

„Najnovšie už posielajú Jaroslava Naďa domov aj Česi s argumentom, že nechcú, aby Česko v obrannej oblasti zlyhalo, rovnako ako Slovensko počas jeho ministrovania,“ hovorí v úvode Melicher. „Naši kolegovia majú svätú pravdu.

Tento samozvaný bezpečnostný expert daroval nielen systém protivzdušnej obrany S300, ale aj celú našu stíhaciu letku migov na Ukrajinu. A to všetko v čase, keď bola vláda v demisii, takže na vykonávanie zásadných rozhodnutí v zahraničnej politike nemala právo a minister Naď nemal za dané systémy žiadnu porovnateľnú a trvalú náhradu,“ prízvukuje súčasný štátny tajomník na našom rezorte obrany.

Jaroslav Naď sprosto klamal, ostatne tak, ako vždy!

O tom, že je tu zásadné bezpečnostné ohrozenie Slovenska, sa podľa Melichera ani nemusíme baviť. „Jaro Naď sa pri migoch najprv odvolával na analýzu expertov z Ministerstva obrany, ktorú odmietol sprístupniť, pričom ombudsman Dobrovodský skonštatoval, že tým Naď porušil zákon. Po troch mesiacoch, keď sa konečne odhodlal ísť s údajnou analýzou na verejnosť, mohlo celé Slovensko vidieť, že v skutočnosti ide o podivný dokument, pod ktorý sa nikto nepodpísal a nemá s odbornou analýzou darovania migov nič spoločné,“ konštatuje Melicher a dodáva, že Jano Naď proste sprosto klamal. „Tak, ako vždy!“

Po nástupe na Ministerstvo obrany sa Melicher rozhodol na danú analýzu spýtať všetkých odborných sekcií na ministerstve obrany, výsledok bol ale presne taký, aký očakával, teda že žiadna odborná a oficiálna analýza štátneho orgánu v tak dôležitej veci neexistuje a dokument, ktorým mával Naď na tlačovke, mu neoficiálne napísal jeho podriadený ako jeho osobný názor.

„Bez zaradenia či registratúrneho čísla, takže odovzdanie významnej časti našej obrannej spôsobilosti v hodnote stoviek miliónov eur nielenže nemala vláda v demisii robiť, keďže išlo o zásadnú otázku zahraničnej politiky, ale bývalý minister Naď k tomu dokonca nemal ani žiadnu oficiálnu analýzu. To je ten odborník. A potom sa nedivme českým kolegom, že Naďa vyháňajú zo svojho Ministerstva obrany,“ smeje sa „popod fúzy Igor Melicher, ktorý na samý záver ešte dodáva: „Ten človek bez hanby ohrozil bezpečnosť Slovenska len aby si mohol urobiť fotku s americkým ministrom obrany Austinom.“

ereport.sk

Príspevok VIDEO: Jaro Naď je expert na rozklad obrany štátu, smeje sa z nášho exministra štátny tajomník na ministerstve obrany Igor Melicher. je zobrazený ako prvý na .