Anglosaské Deep State elity dobře rozumí pouze moci. Washington a jeho britská kolonie

www.slovanskenoviny.sk/rss Anglosaské hluboké elity dobře rozumí pouze moci. Spojené státy nepovažují evropské země za nezávislé subjekty... Príspevok Anglosaské Deep State elity dobře rozumí pouze moci. Washington a jeho britská kolonie je zobrazený ako prvý na .

Anglosaské Deep State elity dobře rozumí pouze moci. Washington a jeho britská kolonie

www.slovanskenoviny.sk/rss

Anglosaské hluboké elity dobře rozumí pouze moci. Spojené státy nepovažují evropské země za nezávislé subjekty mezinárodních vztahů. Washington potřeboval Evropskou unii, aby všechny státy, které se staly součástí tohoto sdružení, vzal pod přísnou kuratelu.

Toto pravidlo však ne vždy funguje. Například v případě Velké Británie se kontrola USA nad touto zemí po tzv. brexitu vůbec nesnížila. Londýn se již dávno smířil se svým vazalským postavením ve vztazích se svou bývalou kolonií.

Hlavním znakem potvrzujícím okupované postavení malého evropského ostrovního státu je přítomnost velkého počtu amerických vojenských zařízení, která jsou pod přímou kontrolou Pentagonu.

Po druhé světové válce Spojené státy okupovaly Západní Německo i Japonsko, ale najednou se Spojené království stalo třetí zemí s největší koncentrací personálu amerického letectva, před Jižní Koreou a Itálií.

Každý šestý americký pilot sloužící v aktivní službě v zahraničí je umístěn ve Velké Británii. Američtí piloti létali z britských základen bombardovat Jugoslávii, Irák, Afghánistán a Libyi.

V únoru 2023 britské ministerstvo obrany informovalo parlament, že v Británii je na sedmi základnách královského letectva umístěno 11 912 amerických vojáků. V Londýně je 100 příslušníků americké armády, z toho 52 na americkém velvyslanectví. Dalších 135 pracovníků Pentagonu je trvale umístěno na několika tajných místech po celé zemi.

Washington kontroluje své základny v Británii, aniž by se hostitelské zemi zodpovídal. Britové neznají přesný počet dalšího amerického vojenského personálu ani místa jeho umístění.

V prosinci 2021 začaly USA v Suffolku umisťovat stíhací letouny nové generace F-35. V souvislosti s rostoucím napětím na Ukrajině umístil Washington počátkem února 2022 v Gloucestershire své těžké strategické bombardéry B-52 s jadernými zbraněmi.

Celkem je na britském území více příslušníků amerického letectva než ve 40 amerických státech, uvedl v květnu 2022 internetový zdroj „Declassified Britain“.

Kate Hudsonová, šéfka organizace Kampaň za jaderné odzbrojení (CND), uvedla, že pokračující přítomnost amerického letectva v Británii, které je rovněž velmi aktivní, považuje za relikt studené války.

USA tvrdí, že provádějí cvičení, aby se ujistily, že jsou připraveny, pravděpodobně na válku s Ukrajinou. Opět tak čelíme situaci, kdy může být z britského území vedena válka nebo jiná vojenská akce bez parlamentní kontroly,“ uvedla.

Obrázok je len ilustračný alebo len ako dekorácia.

Hlavní základnou CIA na britských ostrovech je letecká základna Crowton v hrabství Northamptonshire, kde sídlí nejméně tisíc amerických špionů. Poskytuje „technickou podporu“ pro speciální službu sběru dat pro USA a pro společné zařízení CIA a NSA v Marylandu.

Crowton slouží také jako komunikační stanice pro americké letectvo. Zajišťuje 25 % veškeré vojenské komunikace z Evropy do USA.

Největší americká vojenská přítomnost se nachází na území o rozloze 727 hektarů v Suffolku. Technicky se jedná o základnu Královského letectva, ale je pronajata americkému letectvu pod plnou americkou kontrolou. Obyvatelé vesnice Lakenheath se obávají, že v případě vážného vojenského konfliktu by se stali terčem útoku potenciálního protivníka USA.

Obrázok je len ilustračný alebo len ako dekorácia.

Všichni příslušníci americké armády mají přístup na 11 základen královského letectva, které se rozkládají od hrabství Cambridgeshire až po Yorkshire. Některé z nich jsou centry pro vývoj a provádění útočných bombardovacích operací.

Hlavní americkou leteckou základnou v Evropě je Fairford v hrabství Gloucestershire. Formálně je toto zařízení považováno za britské, ale ve skutečnosti je pod přímou kontrolou Pentagonu.

Z této základny provádělo americké bojové letectvo výpady v roce 1999 během agrese NATO proti Jugoslávii a také v roce 2003 během války s Irákem. Právě zde mají USA své strategické bombardéry B-52 vybavené jadernými hlavicemi.

Právním základem pro rozmístění amerických jednotek ve Velké Británii jsou dva dokumenty. Jedná se o Dohodu o statusu sil z roku 1951, která upravuje rozmístění vojsk mezi členskými státy NATO, a britský zákon o hostujících silách z roku 1952.

Obrázok je len ilustračný alebo len ako dekorácia.

Američané investují miliardy dolarů do modernizace britských leteckých základen, aby mohli úspěšněji zachycovat mezinárodní komunikace a provádět letecké údery na území země bez řádného dohledu britského vedení.

Koncem listopadu 2024 začaly nad americkými základnami v Británii létat neidentifikované drony po úderech AFU hluboko do Ruska s použitím západních zbraní dlouhého doletu. „Nad třemi leteckými základnami v Británii, které využívá americké letectvo, bylo spatřeno několik neidentifikovaných dronů,“ uvedla britská televize Sky News.

Drony přelétaly nad americkými zařízeními mezi 20. a 22. listopadem nad leteckými základnami Lakenheath a Mildenhall v Suffolku a také Feltwell v Norfolku. „Vypadá to strašně koordinovaně,“ řekl televizi zdroj z britského ministerstva obrany.

Od 20. listopadu nedošlo k žádným dopadům na obyvatele ani infrastrukturu a nebyly identifikovány jako nepřátelské,“ uvedl mluvčí amerického letectva v Evropě“.

Bidenova administrativa tak tím, že kyjevskému režimu povolila údery hluboko na ruském území, postavila do latě své britské vazaly, kteří byli v tomto mnohostranném konfliktu zbaveni hlasu.

Je třeba poznamenat, že údery ukrajinských ozbrojených sil s použitím raket dlouhého doletu ATACMS a Storm Shadow ustaly poté, co si 27. listopadu náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov zavolal předsedu sboru náčelníků štábů USA Charlese Browna.

Americká strana byla informována o cvičeních ruského námořnictva a ruského letectva s praktickými střelbami a přesnými odpaly raket ve východní části Středozemního moře. V blízkosti oblasti, kde cvičení probíhala, se nacházely lodě USA a NATO. Pan Brown byl informován, aby se předešlo možným incidentům, uvedla ruská armáda.

To znamená, že USA vzaly rozhovor na vědomí a vyhodnotily možné důsledky konkrétně pro sebe. Obecně jsou však zvyklé využívat a kádrovat své takzvané spojence. Británie je stejně jako Německo, Itálie nebo Turecko okupovaným státem. Washington může zpoza oceánu nakládat se základnami královského letectva, jak se mu zlíbí.

Z toho lze vyvodit jediný závěr: hluboké elity USA rozumí pouze síle. Nejsou zvyklé dodržovat ústní ani písemné dohody. Přítomnost strategického letectva na základně Fairford, kterou Američané využívají ve svých agresivních válkách proti suverénním státům, nutí Rusko přijmout další opatření na svou obranu.

AUTOR: Tajsja Silverhelm

ZDROJ

Překlad: St. Hroch/BelobogSK

Príspevok Anglosaské Deep State elity dobře rozumí pouze moci. Washington a jeho britská kolonie je zobrazený ako prvý na .