VIDEO: Česká expertka na médiá prehovorila ako korporátne médiá hlavného prúdu manipulujú ľudí, radí, ako prekonať ich hypnózu

www.slovanskenoviny.sk/rss Poukazuje na to, ako dospelí a vzdelaní ľudia sa ako malé deti nechajú ohlupovať a... Príspevok VIDEO: Česká expertka na médiá prehovorila ako korporátne médiá hlavného prúdu manipulujú ľudí, radí, ako prekonať ich hypnózu je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Česká expertka na médiá prehovorila ako korporátne médiá hlavného prúdu manipulujú ľudí, radí, ako prekonať ich hypnózu

www.slovanskenoviny.sk/rss

Poukazuje na to, ako dospelí a vzdelaní ľudia sa ako malé deti nechajú ohlupovať a podliehajú strachu šíreného v správach. Príkladom bol mediálny vírus šírený cez masovokomunikačné prostriedky počas covidizmu a teraz konflikt na Ukrajine kopíruje tú istú schému ovládania mysle ľudí, keď sa ich jednotu snažia rozdeľovať ideológiou čiernobieleho videnia sveta, kde Západ ukazujú ako dobro a Východ ako zlo.

Čo sa stane s manipulátorom, keď je jeho manipulácia odhalená? Prečo k vám mainstreamové médiá prehovárajú spôsobom, ako by ste boli desaťročné deti? Ako mocné sú naozaj tie “mocné” médiá? Ako obchodné prepojenie so zdravo zmýšľajúcimi ľuďmi môže narovnať trh pokrivený korporátnymi praktikami? Ako funguje decentralizovaná sieť podnikateľov z rôznych odborov, ktorí sa prepájajú tak, aby mohli fungovať v prirodzenom prostredí, na prirodzenom lokálnom trhu pre lokálnych zákazníkov a bez vydieračských podmienok nastavených korporáciami? O tom všetkom je rozhovor Nadačního fondu Svědomí národa s mediálnou expertkou a inšpiratívnou podnikateľkou Dagmar Kubinovou.

Dagmar Kubinová dlouhá léta pracovala na obchodních pozicích v mediálních a vydavatelských domech. Má prokouknuté obchodní strategie korporací, jež manipulují diváky a čtenáře do pozice vystrašeného dítěte, které “zachrání” jen produkt nebo řešení, na kterém se korporace na jeho úkor obohatí.

Pokud bychom jen seděli a přijímali jsme tuto manipulaci, zaniknou přirozené mezilidské vztahy a z lidí se stanou strachem ovládané loutky. Částečnou ukázkou, jak by to mohlo vypadat, byla doba covidová. Naštěstí je dost lidí, kteří manipulaci alespoň částečně odolávají. Právě na ně a jejich touhu po normálním životě s normálními mezilidskými a obchodními vztahy se obrací nový projekt Dagmar Kubinové s názvem 4 lidi.

• Co se stane s manipulátorem, když je jeho manipulace odhalena?

• Proč k vám mainstreamová média mluví, jako byste byli desetileté děti?

• Jak mocná jsou doopravdy ta “mocná” média?

• Jak obchodní propojení se zdravě smýšlejícími lidmi může rovnat trh pokřivený korporátními praktikami?

• Jak funguje decentralizovaná síť podnikatelů z různých oborů, kteří se propojují tak, aby mohli fungovat v přirozeném prostředí, na přirozeném lokálním trhu pro lokální zákazníky a bez vyděračských podmínek nastavených korporacemi?

O tom všem je rozhovor s mediální expertkou a inspirativní podnikatelkou Dagmar Kubinovou:

Zdroj: Nadační fond Svědomí národa / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Česká expertka na médiá prehovorila ako korporátne médiá hlavného prúdu manipulujú ľudí, radí, ako prekonať ich hypnózu je zobrazený ako prvý na .