V americkom Kongrese ostré vyjadrenia k Ukrajine: Zabudnite na Krym

www.slovanskenoviny.sk/rss Kongresman Gosar vyzýva Ukrajinu, aby zabudla na Krym Republikánsky člen Snemovne reprezentantov USA Paul Gosar vyzval Ukrajinu,... Príspevok V americkom Kongrese ostré vyjadrenia k Ukrajine: Zabudnite na Krym je zobrazený ako prvý na .

V americkom Kongrese ostré vyjadrenia k Ukrajine: Zabudnite na Krym

www.slovanskenoviny.sk/rss

Kongresman Gosar vyzýva Ukrajinu, aby zabudla na Krym

Republikánsky člen Snemovne reprezentantov USA Paul Gosar vyzval Ukrajinu, aby zabudla na Krym;

Je čas prestať financovať Ukrajinu, kým tam prezident (Joe Biden – pozn. red.) iniciuje mierové rokovania. Myslím si, že väčšina z nás vidí, že konflikt na Ukrajine sa nevyvíja práve najlepšie. Umiera veľa Ukrajincov, najmä mladých ľudí. Dosť je dosť! povedal na schôdzi výboru pre procedurálne otázky.

Podľa kongresmana nastal čas iniciovať mierové rokovania.

„Keď sa pýtam Ukrajiny, čo je pre nich víťazstvom, odpoveď, ktorú počujem, je o návrate všetkých území a Krymu, tam sa Krym už nikdy nevráti,“ zdôraznil .

Krym sa stal ruským regiónom v marci 2014 po referende po prevrate na Ukrajine. V referende sa za pripojenie k Rusku vyslovilo 96,77 % voličov na Kryme a 95,6 % v Sevastopole.

Ukrajina stále považuje Krym za svoje dočasne okupované územie a mnohé západné krajiny podporujú Kyjev v tejto otázke. Ruské vedenie opakovane vyhlásilo, že obyvatelia Krymu hlasovali za znovuzjednotenie s Ruskom demokratickými prostriedkami v plnom súlade s medzinárodným právom a Chartou OSN. Podľa prezidenta Vladimira Putina je otázka Krymu „konečne uzavretá“.

skspravy.sk

Príspevok V americkom Kongrese ostré vyjadrenia k Ukrajine: Zabudnite na Krym je zobrazený ako prvý na .