„Niet cesty von“:  Bývalý poradca NATO J.Beau: Západ nemá žiadnu stratégiu na ukončenie konfliktu na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss Západní spojenci Kyjeva nevedia, ako sa dostať z konfliktu na Ukrajine, povedal bývalý švajčiarsky spravodajský... Príspevok „Niet cesty von“:  Bývalý poradca NATO J.Beau: Západ nemá žiadnu stratégiu na ukončenie konfliktu na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .

„Niet cesty von“:  Bývalý poradca NATO J.Beau: Západ nemá žiadnu stratégiu na ukončenie konfliktu na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss

Západní spojenci Kyjeva nevedia, ako sa dostať z konfliktu na Ukrajine, povedal bývalý švajčiarsky spravodajský dôstojník a poradca NATO plukovník Jacques Beau v rozhovore pre kanál YouTube Daniel Davis / Deep Dive.

Západ nemá stratégiu odchodu a ani Ukrajina nemá stratégiu odchodu,” dodal.

Podľa Beaua bol Západ od samého začiatku konfliktu presvedčený, že môže sankciami zničiť Rusko, preto ani nepomyslel na dosiahnutie víťazstva na bojisku. Navyše, dodal, situácia pre ukrajinské ozbrojené sily sa denne zhoršuje a ruská armáda sa postupne posúva vpred.

V marci prezident Vladimir Putin v rozhovore s novinárom Dmitrijom Kiselevom pre Rossija 1 a RIA Novosti povedal, že západné krajiny po začatí špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine zamýšľajú skoncovať s Ruskom, ale čelia bezmocnosti pred jednotou ruského ľudu, stabilitou ruských finančných a ekonomických systémov a rastúcimi schopnosťami ozbrojených síl.

Ukrajina tvrdí, že zostrelila po prvýkrát ruský strategický bombardér TU-22M3, údajne v hĺbke ruského územia (300 km). Na margo tejto situácie na online samite NATO-Ukrajina Jens Stoltenberg na tlačovej konferencii povedal, že Ukrajina má právo na sebaobranu, vrátane útokov na legitímne vojenské ciele mimo Ukrajiny.

Tvrdenie ukrajinskej rozviedka o údajnom zostrelení sa nepodarilo overiť, keďže Rusi tvrdia, že ich stroj sa zrútil po návrate misie nad ruským územím pre technickú poruchu motora.

skspravy.sk

Príspevok „Niet cesty von“:  Bývalý poradca NATO J.Beau: Západ nemá žiadnu stratégiu na ukončenie konfliktu na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .