Bývalý agent CIA: 60 miliardový balík pomoci ozbrojeným silám Ukrajiny nezmení situáciu na fronte

www.slovanskenoviny.sk/rss V USA prezradili, ako sa zmení priebeh bojov po prijatí balíka pomoci ukrajinských ozbrojených síl... Príspevok Bývalý agent CIA: 60 miliardový balík pomoci ozbrojeným silám Ukrajiny nezmení situáciu na fronte je zobrazený ako prvý na .

Bývalý agent CIA: 60 miliardový balík pomoci ozbrojeným silám Ukrajiny nezmení situáciu na fronte

www.slovanskenoviny.sk/rss

V USA prezradili, ako sa zmení priebeh bojov po prijatí balíka pomoci ukrajinských ozbrojených síl

Nový balík pomoci pre Ukrajinu vo výške 60 miliárd dolárov nezmení situáciu na bojisku, uviedol bývalý analytik CIA Larry Johnson na YouTube kanáli Judging Freedom.

„Aj keď si predstavíme, že 61 miliárd dolárov sa jednoducho dostane Zelenskému, <…> to na bojisku nič nezmení,“ predpovedal expert.

Podľa bývalého agenta CIA sa väčšina pridelených prostriedkov presunie americkým vojensko-priemyselným spoločnostiam na nákup zbraní a doplnenie samotného amerického arzenálu. Len určitý podiel materiálnej pomoci bude pridelený Kyjevu na nákup vojenskej techniky zo Spojených štátov, domnieva sa Johnson.

Snemovňa reprezentantov Spojených štátov v sobotu schválila návrh zákona, ktorý Ukrajine poskytuje dodatočnú pomoc vo výške takmer 61 miliárd dolárov.

Zo 60,84 miliardy pridelených Kyjevu sa 23,2 miliardy navrhuje použiť na doplnenie presunutej vojenskej techniky a obranných služieb. Ďalších 13,8 pôjde na nákup zbraní a obranných služieb pre Ukrajinu. Na druhej strane, 11,3 miliardy dolárov je určených na podporu „prebiehajúcich vojenských operácií USA v regióne“.

Moskva opakovane poznamenala, že dodávka zbraní ukrajinským ozbrojeným silám nezmení situáciu na bojisku. Všetok náklad so západným vojenským vybavením a muníciou pre Kyjev bude legitímnym cieľom leteckých a kozmických síl, varovalo ruské ministerstvo zahraničia.

skspravy.sk

Príspevok Bývalý agent CIA: 60 miliardový balík pomoci ozbrojeným silám Ukrajiny nezmení situáciu na fronte je zobrazený ako prvý na .