Ústavný súd pozastavil účinnosť časti novely Trestného zákona

www.slovanskenoviny.sk/rss Ústavný súd (ÚS) SR v stredu rozhodol o pozastavení účinnosti novely Trestného zákona a časti... Príspevok Ústavný súd pozastavil účinnosť časti novely Trestného zákona je zobrazený ako prvý na .

Ústavný súd pozastavil účinnosť časti novely Trestného zákona

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ústavný súd (ÚS) SR v stredu rozhodol o pozastavení účinnosti novely Trestného zákona a časti novely Trestného poriadku.

Vyplýva to z informácií, ktoré má TASR k dispozícii. O rozhodnutí informovala aj televízia Markíza. Samotný ÚS o rozhodnutí zatiaľ neinformoval.

Návrhy prezidentky SR Zuzany Čaputovej a opozičných strán na posúdenie ústavnosti novely prijal na ďalšie konanie. Návrhom na pozastavenie účinnosti vo zvyšnej časti súd nevyhovel.

Samotný ÚS sa k rozhodnutiu nevyjadril. “Ústavný súd nebude svoje postupy s nikým komunikovať,” uviedla pre TASR hovorkyňa ÚS Martina Ferencová.

Ešte v utorok (27. 2.) ÚS na neverejnom zasadnutí spojil tri podania, v ktorých prezidentka a poslanci opozičných strán napadli novelu Trestného zákona, do jedného spoločného konania. Hlava štátu aj opozičné strany v podaniach namietajú protiústavnosť novely Trestného zákona a navrhli aj pozastavenie účinnosti zákona, kým súd o ich návrhoch nerozhodne. Zmena zákona prijatá vládnou koalíciou zatiaľ nebola zverejnená v Zbierke zákonov.

skspravy.sk

Príspevok Ústavný súd pozastavil účinnosť časti novely Trestného zákona je zobrazený ako prvý na .