Uhrík a Mazurek: Takto ovládli politické mimovládky štáty aj európske súdy

www.slovanskenoviny.sk/rss Protislovenské mimovládky financované zo zahraničia sú tými skutočnými “hybridnými zbraňami”, uviedol europoslanec a šéf hnutia... Príspevok Uhrík a Mazurek: Takto ovládli politické mimovládky štáty aj európske súdy je zobrazený ako prvý na .

Uhrík a Mazurek: Takto ovládli politické mimovládky štáty aj európske súdy

www.slovanskenoviny.sk/rss

Protislovenské mimovládky financované zo zahraničia sú tými skutočnými “hybridnými zbraňami”, uviedol europoslanec a šéf hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík na sociálnej sieti. “Rozrastajú sa, až kým neovládnu štát. Treba si na ne posvietiť”, myslí si.

Zároveň ale upozornil na nové záchranné lano, ktoré “mimovládkarska klika v Bruseli” už vymyslela, ako zákonné požiadavky na zverejnenie svojho zahraničného financovania politickými mimovládkami, financovanými aj zo zahraniči, obísť. “Chcú to robiť cez cezhraničné mimovládky registrované na úrovni EÚ”, informuje.

Uhrík a jeho strany to dávajú do pozornosti z Europarlamentu, aby zákon o zverejnení financovania zahraničných mimovládok, ktorý pripravujú poslanci za SNS, nebol napokon úplne bezzubý.

Podľa Uhríka by preto SNS mala radšej pracovať vo vláde SR a REPUBLIKA v Europarlamente.

Aj ďalší predstaviteľa hnutia Republika, Milan Mazurek a Miroslav Heredoš upozorňujú na chystané zmeny na úrovni Bruselu, ktorý sa snaží na poslednú chvíľu v tomto zložení “uľahčiť fungovanie mimovládok”.

Europarlament schválil novú smernicu, ktorá európskym mimovládnym organizáciam umožní po novom úplne hladké fungovanie v rámci celej EU! Desivé, konštatujú predstavitelia Republiky, ktorí už v parlamentných voľbách razili slogan “ani cent politickým mimovládkam”.

Pripomeňme, že dnes sa musí akákoľvek mimovládna organizácia zaregistrovať vždy v lokálnom štáte, prijať IČO, novú právnu formu a musia robiť auditorované účtovné uzávierky či výročné správy – štát tento sektor v istej miere kontroluje aj cez register zriadený v roku 2018.

Republika ocenila aktuálnu snahu SNS priniesť na stôl zákon o väčšej transparentnosti mimovládok, ale podľa hnutia tento zákon však nerieši podstatu problému a vzhľadom na nové nariadenie EU bude bohužiaľ úplne bezzubý.

“Šorošovská klika totiž v EU zaviedla novú formu mimovládnej organizácie s názvom EURÓPSKE CEZHRANIČNÉ ZDRUŽENIE, čo znamená, že akákoľvek mimovládka založená v EÚ bude mať automaticky posôbnosť po celej únii bez toho, aby musela podstúpiť avantúru registračných úkonov v lokálnom národnom štáte”, vysvetľuje Mazurek.

Podľa neho sa odstráni ekonomická kontrola mimovládnej organizácie na Slovensku, zmažú sa národné hranice, ich význam a naše možnosti na ochranu pred cudzím zasahovaním.

Hnutie Republika upozornilo, že za tento návrh, ktorý je zakotvený v širších cieľoch Európskej zelenej dohody, hlasovali všetci “slovenskí” europoslanci progresívneho razenia – Beňová, Neveďalová, Hajšel, či Bilčík, Jurzyca, Lexmann, Wiezik a Mihál.

Podľa Uhríka, Mazureka a Heredoša “toto musíme okamžite zastaviť, pretože to, čo sa valí z EU na nás je niečo desivé”.

Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 8. júna.

facebook / skspravy.sk

Príspevok Uhrík a Mazurek: Takto ovládli politické mimovládky štáty aj európske súdy je zobrazený ako prvý na .