Viktorín odkazuje Dankovi: Stačí zabudnúť na svoje ego. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá

www.slovanskenoviny.sk/rss Nastal skutočne čas si položiť úplne jednoduchú otázku: má predseda SNS Andrej Danko nejakú vlastnú... Príspevok Viktorín odkazuje Dankovi: Stačí zabudnúť na svoje ego. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá je zobrazený ako prvý na .

Viktorín odkazuje Dankovi: Stačí zabudnúť na svoje ego. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nastal skutočne čas si položiť úplne jednoduchú otázku: má predseda SNS Andrej Danko nejakú vlastnú historickú úlohu, alebo si len praobyčajne plní vlastnú, súkromnú a čisto osobnú predstavu o politike?, zamýšľa sa na sociálnej sieti ge.v.v. Jozef Viktorín.

Rozmýšľal som dlhšie, či položiť túto otázku verejne, ale všetky kroky SNS a hlavne jej predsedu Danka, nakoľko sú v rozpore s politickou realitou, ma primäli sa ju otvorene spýtať, vysvetľuje ďalej.

Slovenská politika nikdy nebola a nie je Andrej Danko a ani náhodou tento politik nie je jedným zo Svätoplukových prútov. Je „len“ podpredseda NR SR, ktorý je súčasťou vládnej koalície. Nič viac nič menej.

Kroky SNS súvisiace s eurovoľbami, tak ako sme ich mali možnosť odsledovať, sú hlbokým a zákerným postojom ku všetkým národným a vlasteneckým voličom na Slovensku.

Keď počúvam, ako všetci kandidáti SNS do EP unisono vyhlasujú do priestoru, že po prípadnom zvolení do Európskeho parlamentu aj tak nenastúpia, pre mňa je to znak neférovej manipulácie a hry, nie len s voličom SNS, ale s celým národným a vlasteneckým podhubím. To sa konečne rozhýbalo, vykazuje aj prvé zásadné výsledky, ale SNS si stále ide vlastnú nezmyselnú hru, konštatuje generál.

Voličov, o ktorých hovorí nie je podľa neho na Slovensku (na nešťastie) väčšina a tak je nevyhnutné správať sa viac ako obozretne a hlavne správať sa zodpovedne. Aby nedošlo k omylu: v žiadnom prípade nehľadám rozpor medzi národnými silami a už vôbec nechcem žiadne rozpory do týchto voličských skupín vnášať, vysvetlil ďalej.

Naopak, Viktorín to píše, lebo hľadá cestu, ako národné a vlastenecké sily zjednotiť. Pripomína, že to nie je z mojich úst novinka.

„Hovorím o tom od prvého momentu, ako som sa ocitol v politickom priestore. Viem, že sa to dá a že to nie je nereálny sen. V úvode stačí málo – zabudnúť na vlastné ego. To totiž vždy pochováva možnosti zjednocovania. História je plná takýchto príkladov a len múdry a rozhľadený politik, sa z toho dokáže poučiť“

Jednotu národných a vlasteneckých síl máme vo vlastných rukách a myslím, že každý cíti, že je nutná a potrebná.

Po tomto úvode prešiel Viktorín k „komentáru k SNS“: ste súčasť koalície, máte účasť na vládnutí a tak prosím začnite plniť svoje sľuby dané voličom. Európsky parlament nechajte tým, ktorí záujmy občanov Slovenska budú v jeho útrobách v plnej miere strážiť a verne obhajovať.

Platilo to vždy a platí to teda aj v prípade SNS, že na dvoch stoličkách sa sedieť nedá. Asi to cítite, keď vyhlasujete tie tézy o neuplatnení si mandátu, ak by ste boli do EP zvolení, konštatuje.

Zdôrazňuje, že exekutíva je vždy veľká výzva a je to samozrejme aj zodpovednosť. Následne priamo oslovil predsedu SNS: „Tak sa snažte pracovať na tejto úrovni najviac ako sa dá a podporujte národné sily, ktorých zručnosť v obhajobe národných záujmov je už overená. Špeciálne Vám pán Danko, pri všetkej úcte k Vám, chcem povedať, že Slovensko nepotrebuje funkcionárov. Slovensko potrebuje oddaných politikov slúžiacich ľuďom. Zmierte sa s tým, že síce ste sa dostali do koalície, ale sám cítite, že sila Vášho mandátu je povážlivá“.

Predsedu SNS ďalej vyzýva, aby robil veci tak, aby z pozície podpredsedu NR SR nebol dobrým terčom pre liberálnych fašistov, ktorí cez všetky Dankove prešľapy znevažujú činnosť národných síl.

„Skrátka a dobre, nahrávate im na smeč. Skúste len proste byť. Prežívajte a neupriamujte na seba pozornosť. Tým urobíte najväčšiu službu nám všetkým, ktorí sa snažíme získať euromandát na to, aby sme ochránili Slovensko od hrozby ktorú pre nás všetkých predstavuje aktuálna hlúposť Bruselu“, pokračoval v apeli Viktorín.

„Ak pristanete na ich hru – oni to perfídne a rýchlo zneužijú na to, že získajú priestor na nádych a budú sa opäť predierať k moci. Nie preto, že by boli tak dobrí, ale preto, že Vy ste boli tak neschopní. A toto určite Slovensko nepotrebuje. Zažili sme si s nimi svoje. Lebo viete ako vraveli v škole: matematika nepustí. Zamyslite sa prosím a skúste podľa toho fungovať. Inak povedané – nevytvárajte v hlavách občanov stres a chaos“, zanechal na záver radu šéfoci SNS Jozef Viktorín.

facebook / skspravy.sk

Príspevok Viktorín odkazuje Dankovi: Stačí zabudnúť na svoje ego. Na dvoch stoličkách sa sedieť nedá je zobrazený ako prvý na .