Sulík mudruje a radí Ficovi, ako súčasť vlády však s cenami nafty a benzínu neurobil nič

www.slovanskenoviny.sk/rss Sulík si za svoje mudrovanie a za zázračné rady pre Fica tesne pred eurovoľbami vyslúžil... Príspevok Sulík mudruje a radí Ficovi, ako súčasť vlády však s cenami nafty a benzínu neurobil nič je zobrazený ako prvý na .

Sulík mudruje a radí Ficovi, ako súčasť vlády však s cenami nafty a benzínu neurobil nič

www.slovanskenoviny.sk/rss

Sulík si za svoje mudrovanie a za zázračné rady pre Fica tesne pred eurovoľbami vyslúžil mohutnú kritiku od komentujúcich užívateľov sociálnej siete. Tí mu nič nedarovali a poriadne mu to spočítali.

Na snímke poslanec NRSR Richard Sulík (SaS) poèas 3. chôdze NRSR k Programovému vyhláseniu vlády (PVV) SR v Bratislave 14. novembra 2023. FOTO TASR – Jaroslav Novák

Už len čestný predseda SaS Richard Sulík sa na sociálnej sieti pustil do mudrovania. Vraj má zázračný recept na zníženie cien nafty a benzínu a ponúka ho vláde. Ako súčasť Matovičovej a Hegerovej vlády však s cenami nedokázal urobiť zhola nič. Za všetko hovoria aj niektoré reakcie komentujúcich pod jeho statusom.

Zázračné Sulíkove riešenia pred eurovoľbami

Sulík vo svojom štvrtkovom statuse píše:

„Včera sme dali vláde návod, ako znížiť rekordné ceny pohonných hmôt. Znížením privysokej spotrebnej dane a DPH na palivá. Cena by mohla klesnúť tak, že by sme boli najlacnejší v okolí, takže by sa tankovacia turistika úplne otočila a získali by sme na tom.

Odpoveď mnohých – vás motoristov – bola pozitívna, ďakujem vám za ňu.

Druhá najčastejšia reakcia bola, že prečo sme tak nespravili, keď sme boli pri moci. Spravili. Navrhoval som toto riešenie, aby sme pomohli slovenským motoristom na jar v roku 2022. Obrázok ako dôkaz. Nebola ale politická vôľa a koaliční partneri tento návrh neprijali.

Tak takto sa veci majú. Nenavrhujeme nič, čo by sme nechceli presadiť už dávno. A toto riešenie by bolo správne.“

Reakcie Slovákov na Sulíkove mudrovanie

Reakcie komentujúcich na Sulíkove mudrovanie hovoria samé za seba. „B*ha tam, ten je múdry teraz, ako moja bývalá. Keď mal možnosť niečo dokázať , tak nič neukázal a teraz bude mudrovať,“ vyčíta mu jeden z komentujúcich. V podobnom duchu sa vyjadril aj ďalší užívateľ: „Jasné, teraz pred voľbami do EÚ každý múdry, darmožráči.“ Obdobné reakcie neboli výnimkou a boli naopak zastúpené vo veľkom množstve.

ereport.sk

Príspevok Sulík mudruje a radí Ficovi, ako súčasť vlády však s cenami nafty a benzínu neurobil nič je zobrazený ako prvý na .