Slovensko má prvé stíhačky F16

www.slovanskenoviny.sk/rss Podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák prevzal v USA prvé dve stíhačky... Príspevok Slovensko má prvé stíhačky F16 je zobrazený ako prvý na .

Slovensko má prvé stíhačky F16

www.slovanskenoviny.sk/rss

Podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák prevzal v USA prvé dve stíhačky F-16 Block 70, informovala o tom spravodajská televízia TA3.

Slovenská armáda už má vo svojej leteckej posádke nové kúsky. Zástupcovia Slovenskej republiky v Greenville slávnostne prevzali prvé dve stíhacie lietadlá Lockheed Martit F-16C/D Block 70.

Delegácia vedúcich predstaviteľov slovenského ministerstva obrany a Ozbrojených síl SR na čele s ministrom obrany Robertom Kaliňákom sa vo fabrike spoločnosti Lockheed Martin v americkom Greenville v Južnej Karolíne zúčastnila na odovzdávacom ceremoniáli prvých dvoch kusov stíhacích lietadiel F-16 Block 70 slovenským ozbrojeným silám.

Minister obrany sa zároveň informoval aj o progrese výroby zvyšných objednaných lietadiel.

„Lietadlo F-16 Block 70 predstavujúce vyspelú technickú spôsobilosť 21. storočia prinesie Slovensku na najbližšie desaťročia ten najvyšší štandard bezpečnosti vzdušného priestoru,“ uviedol rezrot.

Minister R. Kaliňák a viceprezident a generálny manažér Integrovanej stíhacej skupiny spoločnosti Lockheed Martin OJ Sanchez sa zhodli, že dodaním týchto lietadiel sa pre Slovensko začne nová éra jeho nadzvukového letectva. Slovensko sa navyše dodaním stíhacích lietadiel F-16 stane prvou európskou krajinou, ktorá bude disponovať touto najnovšou verziou Fighting Falcon. Stíhacie lietadlá F-16 Block 70 nám pomôžu opäť zabezpečiť ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky vlastnými kapacitami.

„Bez šikovných a odvážnych vojakov a vojačiek by sme nedokázali garantovať ochranu územia Slovenskej republiky a jej občanov. Je našou povinnosťou robiť všetko pre to, aby sme ozbrojeným silám zabezpečili najvyššiu mieru ochrany a minimalizovali tak potenciálne straty na životoch. Moderné stíhacie lietadla F-16 sú zárukou najvyššej kvality a tým pádom aj bezpečia našich vojakov a vojačiek,“ uviedol minister obrany R. Kaliňák. Prvé z týchto lietadiel budú na Slovensko postupne dodávané od druhého kvartálu tohto roka.

VIDEO:

hlavnydennik.sk

Príspevok Slovensko má prvé stíhačky F16 je zobrazený ako prvý na .