VIDEO Taraba: Moja pracovná misia v Keni bola viac ako úspešná. Máme záujem o širokú spoluprácu!

www.slovanskenoviny.sk/rss Obrovský potenciál. Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba absolvoval počas pracovnej cesty do Kene sériu dôležitých... Príspevok VIDEO Taraba: Moja pracovná misia v Keni bola viac ako úspešná. Máme záujem o širokú spoluprácu! je zobrazený ako prvý na .

VIDEO Taraba: Moja pracovná misia v Keni bola viac ako úspešná. Máme záujem o širokú spoluprácu!

www.slovanskenoviny.sk/rss

Obrovský potenciál. Podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba absolvoval počas pracovnej cesty do Kene sériu dôležitých rozhovorov na najvyššej úrovni.

Rokoval so zástupkyňou generálneho tajomníka Organizácie Spojených národov a generálnou riaditeľkou Úradovne OSN v Nairobi Zainab Hawa Banguraovou, prezidentom Kene Williamom Rutom, premiérom Rwandy Édouardom Ngirentem a predstaviteľom Programu OSN pre ľudské sídla UN Habitat Michalom Mlynárom. Na záver pracovnej cesty sa vicepremiér Taraba zúčastnil Environmentálneho zasadnutia Organizácie Spojených národov pre životné prostredie UNEA-6 v Nairobi.

Humanitárna pomoc

Vicepremiér odovzdal so svojou delegáciou humanitárnu pomoc generálnemu tajomníkovi Kenského Červeného kríža Ahmedovi Idrisovi.

Humanitárnu potravinovú a materiálnu pomoc bude Kenský Červený kríž distribuovať cieľovej komunite žijúcej v povodí rieky Tana. Kde bolo v dôsledku minuloročných ničivých záplav zasiahnutých viac ako 750-tisíc ľudí, pričom viac ako 140-tisíc muselo byť vysídlených.

Obrovský potenciál

„Afrika už dávno nie je len o chorobách, chudobe a negramotnosti. Niektoré krajiny napredujú obrovským tempom. Je chybou, že slovenskí politici do týchto štátov častejšie nechodili a nevyužívajú obrovský potenciál, ktorý máme.

Nie sme koloniálna veľmoc, nemáme koloniálnu minulosť a ani postranné úmysly.

Obrovský záujem štátnych a lokálnych médií, ktoré mapovali každý deň moju návštevu potvrdzuje, že sme priatelia. Čo treba to využiť v prospech našej spolupráce,“ zdôraznil minister životného prostredia.

Bilaterálne rokovania

Podpredseda vlády absolvoval bilaterálne stretnutie s prezidentom Kene Williamom Rutom, kde zadefinovali vzájomnú spoluprácu v oblasti kybernetickej bezpečnosti či užšej ekonomickej podpory a rozvoja všeobecne prospešných projektov.

„Bolo mi cťou, že prezident Ruto ma prijal vo svojom paláci a stretnutie nebolo formálne, ale vyslovene priateľské. Myslím si, že táto návšteva bola veľmi úspešná,“ uviedol Tomáš Taraba.

Šéf envirorezortu taktiež vyrokoval s predstaviteľmi Kene a Rwandy dohodu o vojenskej spolupráci, ktorú by malo Slovensko podpísať v blízkej budúcnosti.

ereport.sk

Príspevok VIDEO Taraba: Moja pracovná misia v Keni bola viac ako úspešná. Máme záujem o širokú spoluprácu! je zobrazený ako prvý na .