Roth Neveďalová: Toto celé je tak tragikomické, že by to bolo smiešne, keby to nebolo trápne

www.slovanskenoviny.sk/rss Tiež ste zverejňovali dôvody svojej výpovede v otvorených listoch a robili kvôli vám tlačovky? Nuž,... Príspevok Roth Neveďalová: Toto celé je tak tragikomické, že by to bolo smiešne, keby to nebolo trápne je zobrazený ako prvý na .

Roth Neveďalová: Toto celé je tak tragikomické, že by to bolo smiešne, keby to nebolo trápne

www.slovanskenoviny.sk/rss

Tiež ste zverejňovali dôvody svojej výpovede v otvorených listoch a robili kvôli vám tlačovky? Nuž, asi nie ste nestranní a nezavislí elitní špeciálni prokuratori. A určite kvôli vám ani nepísali statusíky šéfredaktori tých správnych mienkotvorných médií, ktorí sú vraj nestranní, ale nikdy neopomenú kopnúť si do Fica.

Toto celé je tak tragikomické, že by to bolo smiešne, keby to nebolo trápne, píše na sociálnej sieti europoslankyňa za Smer-SSD Katarína Roth Neveďalová reagujúc na aktuálnu situáciu v slovenskej spoločnosti.

Ako prvé europoslankyňu zaujalo už tradičné mediálne vyplakávanie ľudí z okolia Daniela Lipšica a ich spriaznených médií. Tie súčasnú vládu dlhodobo obviňujú z traumatizácie spoločnosti, s čím Roth Neveďalová rozhodne nesúhlasí a vysvetľuje, že tým traumatizujúcim prvkom sú práve médiá. Tie vehementne podporujú aj zbierku na muníciu pre Ukrajinu, hoci takto vyzbierané zdroje sú nepoužiteľné. To však už médiá taktne zamlčali. Do tretice Roth Neveďalová hovorí o KDH, ktorého europoslanci sa nevedia zhodnúť na rovnakom postupe.

Nie sú nad zákonom

„Dvaja prokurátori si neuvedomujú, že nie sú nad všetkými a hlavne nie nad zákonom. Uvidíme, kam poputujú, a kde nakoniec zakotvia. A opoziční politici situáciu zneužívajú na vlastné zviditeľnenie a zbieranie bodov. Až na to, že to vlastne nikoho netrápi,“ píše v statuse Roth Neveďalová, podľa ktorej však ešte ďalej zašli šéfredaktori, ktorí tvrdili, že odchod Harkabusa a Mikuláša ohrozuje vyštrenie vraždy Jána Kuciaka.

„Lebo takáto neistá situácia vraj traumatizuje celú spoločnosť,“ pokračuje europoslankyňa.

Denník N informoval o tom, že Harkabus a Mikuláš sa k 30. júnu vzdali funkcie prokurátorov. Po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry pôsobia na Generálnej prokuratúre SR. Tá personálne zmeny nekomentovala.

Nesúhlasí

„Nuž, spoločnosť traumatizujete vy a všetci politici, ktorí sa neustále na tomto skutku priživujú. Vražda kohokoľvek je smutná a neodpustiteľná vec. Ale už je načase ju prestať zneužívať a nechať orgány, aby pracovali na jej vyriešení,“ myslí si europoslankyňa.

Munícia pre Ukrajinu

„A tiež by ste hlavne mali byť objektívni a informovať ľudí, ktorí vás čítajú. Všetci nadšene vypisujete, koľko sa vybralo peňazí na zbrane pre Ukrajinu. No akosi sa v tom stráca informácia, že celá zbierka je nezmysel, pretože sa nebude dať využiť na svoj účel. To nehovorím ja, ale generálny tajomník NATO a aj český premiér Fiala. Zavádzanie ľudí, ktorí sa nechali oblbnúť vo viere, že niekomu pomáhajú nie je pekné,“vyčíta propagandistom Roth Neveďalová. Tá nechápe, že niekto dobrovoľne prispieva na nákup zbraní a ešte sa tým hrdo vystatuje.

„Museli sme sa úplne zblazniť, keď veríme, že zbrane ukončia vojnu. Ako si môžeme byť istí, že sa nakoniec neotočia proti nám. Plus hystéria niektorých novinárov, ktorí útočia na politikov, že prečo neprispievajú, je nový strop slovenskej “nezávislej” žurnalistiky,“ reaguje europoslankyňa na novinára z Markízy, konfrontujúceho ministra Tarabu.

Stačil by pohľad do zrkadla

„A v celom tomto pôsobí okrem Sasky, ktorá nám vyčíta, že sme málo sociálni, hlavne KDH, ktoré nám vyčíta, že sme málo konzervatívni. Absurdné stanoviská marginalizovaných subjektov. Dnes bol v NRSR schválený 13.dôchodok. Toľko k sociálnosti,“ poznamenáva europoslankyňa

„KDH by som odporúčala posvietiť si na tie brvná vo vlastnom oku a nehľadať smietky u ostatných. Ich europoslanci sú dvaja. A kým pani Lexmann rozpráva, že Brusel nemá siahať na naše peniaze a ani komentovať naše rozhodnutia, tak pán Štefanec s hrdosťou podpisuje protislovenské diskusie a rezolúcie v europarlamente. Volič KDH to bude mať veru ťažké,“ uzatvára Katarína Roth Neveďalová.

Príspevok Roth Neveďalová: Toto celé je tak tragikomické, že by to bolo smiešne, keby to nebolo trápne je zobrazený ako prvý na .