Postavme Naďovi sochu vo Washingtone

www.slovanskenoviny.sk/rss Aj to by bolo málo. Hádam by ho tam bolo treba poslať navždy. S ceduľkou... Príspevok Postavme Naďovi sochu vo Washingtone je zobrazený ako prvý na .

Postavme Naďovi sochu vo Washingtone

www.slovanskenoviny.sk/rss

Aj to by bolo málo. Hádam by ho tam bolo treba poslať navždy. S ceduľkou na čele s textom: „Za zásluhy o zničenie obranyschopnosti Slovenska v mene záujmov USA“.

Slovensko je už desať dní bez protivzdušnej obrany, pripomína na sociálnej sieti komentátor Štandardu Dag Daniš. A nikomu z liberálnych progresívcov na Slovensku to neprekáža – dodáva HD.

Za všetko asi najlepšie vypovedá použitá ilustračná fotografia

Jeden z pánov je bývalý minister likvidácie obrany Slovenska, Jaroslav Naď a ten druhý, to je Lloyd James Austin III, minister obrany Spojených štátov amerických a štvorhviezdičkový armádny generál vo výslužbe. Bol 12. veliteľom Ústredného velenia USA a 33. námestník náčelníka štábu Armády Spojených štátov. Bol posledným veliacim generálom operácie Armády Spojených štátov v Iraku počas operácie Nový úsvit.

K veci

Dag Daniš pripomína, že „Slovensko je od 10. apríla bez protiraketovej obrany. Čiže bez zabezpečenia suverenity vzdušného priestoru… „

Klamali národ úplne bez hanby

Rozprávali nám (podľa Daga Daniša), že „balady o tom, ako našu S-300 (ktorú sme na povel Američanov poslali na Ukrajinu) nahradia spojenci“ a všetko ostatné v ich logike (podľa HD) boli dezinformácie a konšpirácie opíc.

Ako to dopadlo?

Autor statusu sumarizuje, že „Partioty sa jeden po druhom stiahli, nakoniec odišli aj Taliani so sytémom SAMP-T (potrebujú posilniť vlastnú obranu). Sľuby zo samitu NATO 2023 o „rotačnom systéme“ raketovej obrany Slovenska, resp. východného krídla Aliancie, akosi viaznu.“

A tak nielen Danišovi, ale každému súdnemu občanovi zostáva konštatovať

Slovensko dnes nespĺňa ani elementárne bezpečnostné protokoly. A zrejme to tak ostane dlho. Pokračujúca vojna na Ukrajine a kríza na Blízkom východe robia zo systémov protivzdušnej obrany prudko nedostatkový tovar.“

Je tu jeden dobrý návrh

„Denník N spomínal sochu pre exministra Naďa. Celkom by som súhlasil. Mohla by stáť vo Washingtone.“ Uzatvára status na sociálnej sieti Dag Daniš.

A HD si myslí, že by tam mohol stáť navždy aj sám exminister obrany. namiesto toho, aby sme ho poslali do Europarlamentu „za zásluhy“.

hlavnydennik.sk

Príspevok Postavme Naďovi sochu vo Washingtone je zobrazený ako prvý na .