Premiér trvá na tom, že vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie

www.slovanskenoviny.sk/rss Vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie! Trvá na tom premiér R. Fico. Zdôraznil takisto, že... Príspevok Premiér trvá na tom, že vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie je zobrazený ako prvý na .

Premiér trvá na tom, že vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie

www.slovanskenoviny.sk/rss

Vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie! Trvá na tom premiér R. Fico. Zdôraznil takisto, že vstup ruských vojsk na Ukrajinu bol porušením medzinárodného práva.

Apeloval na mier, naďalej odmieta aj vojenskú pomoc Ukrajine. Uviedol to v sobotu v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy.

Vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie!

„Je naivné sa domnievať, že jadrovú veľmoc, ako je Ruská federácia, môže niekto poraziť v konvenčnej vojne,“ podotkol premiér. Skonštatoval, že na Ukrajine boje zamrzli. Tvrdí tiež, že kým sa Slovania zabíjajú, západ sa prizerá. Podotkol, že Európska únia by sa mala prestať pozerať na USA a začať apelovať na hľadanie riešenia. Chce, aby sa hľadala dohoda tak, aby sa na jednej strane rešpektovali požiadavky Ukrajiny a na druhej by sa dali bezpečnostné záruky Rusku. Informáciu prináša TASR.

„Tlačme obidve bojujúce strany – aj Ukrajinu, aj Rusko – do prímeria,“ uviedol s tým, že konflikt nemôže viac eskalovať. V tejto súvislosti zdôraznil svoj nesúhlas so vstupom Ukrajiny do NATO.

Avizoval tiež, že na výjazdovom rokovaní vlády v Košiciach plánujú rokovať o urýchlení zapojenia cudzincov v slovenskom priemysle. Premiér podľa vlastných slov pozval na Slovensko aj ukrajinského premiéra Denysa Šmyhaľa. Chce s ním a ukrajinskou vládou rokovať o civilnej spolupráci, napríklad pri železničnej doprave a obnove hraničného priechodu Vyšné Nemecké. Rovnako tu vidí priestor na diskusiu o tom, ako pomôcť odídencom z Ukrajiny aj tým, že ich budeme efektívnejšie zapájať na slovenskom trhu práce.

ereport.sk

Príspevok Premiér trvá na tom, že vojna na Ukrajine nemá vojenské riešenie je zobrazený ako prvý na .