Politický inkviziční soud uložil české vlastence Nele Liskové osmiměsíční podmíněný trest. Žádala deukrajinizaci a denacifikaci Česka

www.slovanskenoviny.sk/rss Okresní soud v Ostravě uložil osmiměsíční podmíněný trest aktivistce Nele Liskové. Zkušební dobu stanovil na... Príspevok Politický inkviziční soud uložil české vlastence Nele Liskové osmiměsíční podmíněný trest. Žádala deukrajinizaci a denacifikaci Česka je zobrazený ako prvý na .

Politický inkviziční soud uložil české vlastence Nele Liskové osmiměsíční podmíněný trest. Žádala deukrajinizaci a denacifikaci Česka

www.slovanskenoviny.sk/rss

Okresní soud v Ostravě uložil osmiměsíční podmíněný trest aktivistce Nele Liskové. Zkušební dobu stanovil na dva roky. Navíc musí deaktivovat a později i smazat svůj profil na síti X. Lisková podle obžaloby na sociálních sítích umisťovala nenávistné a manipulativní příspěvky.

V nich se vymezovala především proti Pirátské straně a její místopředsedkyni Olze Richterové. Publikovala i příspěvek, ve kterém vyzývala k deukrajinizaci a denacifikaci Česka. Lisková před soudem odmítla vinu. Tvrdí, že jde o politický proces.

“Předpokládala jsem že máme ústavu, která mi umožňuje se kriticky vyjadřovat k vládě. Ze strany Pirátů to beru jako mstu. Jako zneužití jejich dočasné politické moci,” uvedla Lisková. Ta byla v minulosti členkou ČSSD, později SPD, vedla spolek Zastupitelské centrum Doněcké lidové republiky a vydávala se za honorární konzulku Doněcké oblasti na Ukrajině ovládané proruskými separatisty. Spolek v roce 2017 kvůli nezákonné činnosti zrušil soud.

Lisková podle obžaloby zveřejnila či sdílela příspěvky s nenávistným a manipulativním obsahem. V jednom například tvrdila, že Piráti chtějí v Česku přijmout desetitisíce migrantů z muslimských zemí a věnovat jim byty. Pražský městský soud v té souvislosti už loni rozhodl, že Lisková musí Richterové zaplatit 50.000 korun za šíření nepravdivého příspěvku. Lisková dnes řekla, že částku zaplatila, i když text jen sdílela a nebyla jeho autorkou.

V jiném pak zase vyzývala k deukrajinizaci a denacifikaci Česka. Autorka v příspěvku doprovodila snímek ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského slovy: “Doufám, že každý, kdo podporuje tuto nacistickou zrůdu a jeho stoupence, ponese plnou zodpovědnost. Deukrajinizace a denacifikace ČR, to bude náš úkol”. Lisková následně na svém facebooku uvedla, že se pouze vyjádřila k Zelenskému a má právo na svůj vlastní politický názor.

Před soudem dnes připustila, že text nebyl přesně specifikovaný. “Příspěvek nebyl směřován proti obyčejným Ukrajincům,” řekla. Dodala, že takto reagovala na konání akcí v Plzni nazvaných Bandera párty.

ZDROJ

Príspevok Politický inkviziční soud uložil české vlastence Nele Liskové osmiměsíční podmíněný trest. Žádala deukrajinizaci a denacifikaci Česka je zobrazený ako prvý na .