VIDEO: V USA navrhli “rozprášit” NATO! Tentokrát to už ale to neříká Trump

www.slovanskenoviny.sk/rss Kdo by měl být vyhozen z NATO? Kritéria uvedl americký senátor Lindsey Graham. Ve Spojených... Príspevok VIDEO: V USA navrhli “rozprášit” NATO! Tentokrát to už ale to neříká Trump je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: V USA navrhli “rozprášit” NATO! Tentokrát to už ale to neříká Trump

www.slovanskenoviny.sk/rss

Kdo by měl být vyhozen z NATO? Kritéria uvedl americký senátor Lindsey Graham. Ve Spojených státech navrhují “rozprášit” NATO – přičemž tentokrát už to neříká Trump! Takže jsme se dočkali toho okamžiku, kdy se jedna za druhou odehrávají události, které si dříve nebylo možné ani představit. 

A nejenom si představit! Ani mluvit o něčem takovém se neslušelo, i pouhé pomyšlení na to bylo považováno za svatokrádež!

A dnes – žádný problém! Nahlas, oficiálně a hlavně – na nejvyšší úrovni! Ano, ještě to samozřejmě neřekl americký prezident (i když to všechno řekl už i exprezident USA), ale senátor Lindsey Graham, respektovaná a hlavně vlivná osoba v americkém politickém systému.

Lindsey Graham uvedl:

“Potřebujeme systém, ve kterém budou země s obranným rozpočtem nižším než 2 % HDP vyloučeny z NATO.”

A rozdíl je zde velmi velký, dokonce zásadní: Trump nikdy nebyl člověkem systému. Vlastně právě pro takové pobuřující „nápady“ ho establishment nikdy neměl rád: ledabyle, povrchně, až příliš snadno, zasahoval do těch nejposvátnějších věcí. Z pohledu „systémových“ lidí se některé věci nesmějí nahlas ani vyslovit, nebo ještě lépe, ani o nich nepřemýšlet, protože právě tyto věci jsou základem systému.

A najednou – tohle! – již nejsou základem systému! Lindsey Graham nikdy v životě nebyl „odpadlíkem“, vždy byl považován za extrémně systémového člověka. A takoví lidé mají jedno společné: nemluví „sami od sebe“! Takoví lidé o těchto věcech mluví jen v případech, kdy bezpečně vědí, že mají za sebou velmi důležité lidi, kteří smýšlejí stejně! Ve skutečnosti to je práce politika: říkat věci, které je třeba vnést do podvědomí společnosti, připravit společnost na změnu, atd.

Stručně řečeno, když v některé z elitních skupin dozrálo zkoordinované přání buď zničit nějakou strukturu nebo nějaká pravidla, nebo je alespoň v určitých zásadních bodech reformovat, pak politici vystoupí a začnou tyto, ještě včera „buřičské myšlenky“, vyslovovat nahlas, protože už to nejsou „buřičské myšlenky“, ale od nynějška oficiální linie strany.

Takže teď pracují na tom, aby “neplatiči” byli vyloučeni z NATO – ale to je jenom jedna stránka věci. V těchto případech se nelze fixovat na 2 %, protože každý politik vám řekne, že tohle všechno je otázka vytvoření precedentu!

Dnes si vyzkoušeli „precedens“, když notoricky známá 2 % prohlásili za tak velkou „posvátnou krávu“, že za to mohou vyhazovat z NATO. Zítra, řekněme, označí za stejnou “červenou čáru” a ještě větší posvátnou krávu nákup S-400 nebo jakékoli jiné zbraně z Ruska nebo Číny. A pozítří – sebemenší odchylka od sankcí proti Rusku nebo Číně bude mít stejný výsledek.

Ale hlavní je to, na co už všichni zapomněli a co vlastně Blinken připomněl: jakékoli slovo proti vůli hegemona – a jste „na jídelníčku“. Krátce řečeno, Rusko a Čína je jiná liga, ale malí Evropané (řekněme to bez obalu – Maďaři a Slováci) přemýšlejte: Blinken naznačuje – trpělivost USA dochází a vás prostě čeká osud Jugoslávie.

ZDROJ

Príspevok VIDEO: V USA navrhli “rozprášit” NATO! Tentokrát to už ale to neříká Trump je zobrazený ako prvý na .