Pellegrini musel vtĺcť Makarovi do hlavy, že hovoriť o vojne a bojovať je rozdiel. Slovensko vojakov na Ukrajinu nevyšle

www.slovanskenoviny.sk/rss Kandidát na post prezidenta Peter Pellegrini (HLAS – SD) usmernil opozíciu, ktorá bezhlavo štve tento... Príspevok Pellegrini musel vtĺcť Makarovi do hlavy, že hovoriť o vojne a bojovať je rozdiel. Slovensko vojakov na Ukrajinu nevyšle je zobrazený ako prvý na .

Pellegrini musel vtĺcť Makarovi do hlavy, že hovoriť o vojne a bojovať je rozdiel. Slovensko vojakov na Ukrajinu nevyšle

www.slovanskenoviny.sk/rss

Kandidát na post prezidenta Peter Pellegrini (HLAS – SD) usmernil opozíciu, ktorá bezhlavo štve tento národ do konfliktu apokalyptických rozmerov celý národ, euroštruktúry, kontinent a svet ako taký, aby sa pohybovala v rámci kontextov a nedávala do jedného vreca hrušky s jablkami.

Nebezpečne si tým zahráva s osudmi miliónov, nielen s našim národom, ktorý chce mať dobré, rozumej neutrálne, vzťahy s Ruskom.

„Nerozumiem ako môže opozícia a ešte niektorí ďalší kandidáti, teda ak zakazujete hovoriť o prezidentských voľbách, hovoriť o spochybňovaní reputácie Slovenska, ak sa Slovensko ako suverénna krajina rozhodne, že nevyšle žiadnych vojakov na Ukrajinu,“ usmernil moderátora relácie o 5 minút 12 Mareka Makaru, jedného z najobjektívnejších z najobjektívnejších v najobjektívnejšej televízii RTVS.

„Nie je mi jasné, ako môže reputáciu republiky poškodzovať naša snaha, aby sa začal aspoň nejaký proces – snaha započať, aby sa začalo nejaké mierové riešenie. Lebo po dvoch rokoch nie je nijako diametrálne odlišná ako bola pred rokom alebo pri začiatku invázie,“ prebúdzal obézneho hrdinu Makaru, ktorý by sa určite vrhol medzi prvými so samopalom k obrane ukrajinského ľudu.

„Práve som sa zúčastnil kvôli dôležitosti tejto témy ako predseda parlamentu a predseda koaličnej strany. Nepôjdem do detailov, ale predseda vlády disponoval už pred začatím summitu presne tézami, o ktorých sa bude hovoriť. Ja sám som ich čítal…,“ objasnil večne nechápajúcemu Makarovi Pellegrini skutočný stav na bojových poradách NATO.

Vzletné reči proliberálnych pseudohrdinov postrádajú akúkoľvek logiku.

„Všetci tu majú vzletné reči… Pán Valášek sa vyjadril… Ide oba o pár technikov, ktorí ich budú strážiť,“ zosmiešnil fúkanie rachitického Valáška do pahreby vojnového plameňa. „Ja vám poviem, čo to môže znamenať. Pôjde tam päťdesiat technikov obsluhovať nejaký systém, pretože Ukrajinci ho sami obsluhovať nevedia alebo sa to nestihli naučiť. Potom k nim pošlete vojenskú jednotku, ktorá bude strážiť týchto technikov alebo protivzdušnú ochranu, ktorú budú obsluhovať technici členskej krajiny NATO,“ ozrejmil realitu mudrlantom na ukrajinskom fronte.

„Potom ale začnú reálne bojovať a začnú reálne realizovať nejaké útoky,“ zaťukal na zaspaté vedomie Valáška a Makaru Pellegrini, ktorí vidia vojnu ako nejakú hru, ktorá sa týka iba Ukrajincov a ostatné národy ako „obsluha“ budú mať podľa nich akúsi formu neutrality. Môže sa stať, že ku všetkému sa pridá „ujdená“ informácia z kuloárov nemeckého vojnového letectva. Tí komunikujú o raketách Taurus, ktoré môžu zničiť viacerými raketami most na Krym. Pôjde totiž o desiatky, čo Rusov určite nepoteší. Dôsledky takéhoto konania, do ktorého sa v princípe zapojíme i my, môžu byť nedozierne.

Juraj Blanár pred pár dňami komunikoval priateľsky so Sergejom Lavrovom. To si páni z opozície a médií neuvedomujú, že mierotvorcovia pochopili, že vojna nie je „Človeče, nehnevaj sa“ a nedá sa len tak obrátiť?

„Povedzte mi, čo to je, ak nie eskalácia napätia?“ pýta sa Pellegrini vyjúkaného Makaru. Hrozba sa rozšíri aj medzi ostatných funkcionárov členov Severoatlantického paktu.

Makara „teoretizoval a argumentoval“ zapínaním a vypínaním guličkového pera… Príznačné.

„Reakcia predsedu vlády a naša, že nevyšleme vojakov okamžite vzbudila reakciu v zmysle ako sme si to dovolili… Následne to však urobil nemecký kancelár Scholz,“ ozrejmil strategické konanie najsilnejšieho hráča medzi západnými krajinami Európy Peter Pellegrini. „Ten vyhlásil, nebojte sa občania Nemecka, my vojakov nevyšleme. Poľský prezident Duda priznal, že najbúrlivejšia debata je o tom, či poslať alebo neposlať vojakov.

Makarove nepočetné mozgové bunky však melú stále svoje.

„Stále je to na parlamente, ako rozhodne, či poslať alebo neposlať,“ brblal Makara. Ako moderátor politickej diskusie by mal poznať výsledky volieb, kto je členom vládnej koalície a kto má kompetencie rozhodnúť aj v tejto oblasti. Peter Pellegrini mu musel ako malému nesvojprávnemu a nahluchlému dieťaťu jasne gestikulovať, že skrátka s vyslaním vojakov nič nebude. „Je to suverénne stanovisko Slovenskej republiky. Takže nevyšleme. Nám je jedno či to sami rozhodneme, alebo nám to bude niekto chcieť prikázať. My sme to oznámili občanom aj celému svetu. A keď o tom rozmýšľate, nepočítajte so Slovenskom.

„Slovensko ako suverénna krajina si chráni svoje záujmy a záujmy občanov tejto krajiny. Je to krajina, ktorá chce viac rokovať o mieri ako konflikt zväčšovať nevyšle za žiadnych okolností svojich vojakov,“ dal definitívnu bodku za otázkou „možno“ ukojeného Makaru Peter Pellegrini. Makara, ktorý vie so zatiahnutým bruchom pózovať pred objektami fotoaparátov, ale o politike nevie vôbec nič si však bude pravdepodobne aj naďalej húsť svoje.

hlavnydennik.sk

Príspevok Pellegrini musel vtĺcť Makarovi do hlavy, že hovoriť o vojne a bojovať je rozdiel. Slovensko vojakov na Ukrajinu nevyšle je zobrazený ako prvý na .