Nóri nechcú ruských turistov

www.slovanskenoviny.sk/rss Nórsko zakáže vstup ruským turistom. Oslo sprísni vstupné obmedzenia pre Rusov, uvádza sa v tlačovej správe zverejnenej... Príspevok Nóri nechcú ruských turistov je zobrazený ako prvý na .

Nóri nechcú ruských turistov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nórsko zakáže vstup ruským turistom. Oslo sprísni vstupné obmedzenia pre Rusov, uvádza sa v tlačovej správe zverejnenej na webovej stránke nórskej vlády.

Stop turistom

„Ruským občanom, ktorí prichádzajú do Nórska za turistikou a inými nepodstatnými účelmi, bude pri prekračovaní hraníc zamietnutý vstup do Nórska,“ píše sa v dokumente. Nové pravidlá vstúpia do platnosti 29. mája. Vzťahujú sa aj na tých, ktorí dostali víza z iných krajín Schengenu. Výnimku môžu dostať len tí, ktorí prichádzajú na návštevu k blízkym príbuzným žijúcim v krajine, ako aj za prácou alebo štúdiom.

Sledujú, čo sa deje

„Nórske úrady pozorne monitorujú situáciu na hraniciach a na priechode Storskog. V prípade potreby sú pripravené konať,“ zdôrazňuje sa vo vyhlásení.

Ruský protest

Moskva v komentári k situácii označila rozhodnutie nórskych úradov za diskriminačné. Nasledovať bude reakcia. Ako zdôraznil tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov, Moskva ľutuje, že Oslo zhoršuje bilaterálne vzťahy. Asociácia cestovných kancelárií Ruska poznamenala, že Nórsko od jari 2022 prakticky nevydáva Rusom turistické víza.

Pridali sa k EÚ

V septembri 2022 Európska únia pozastavila svoju dohodu o zjednodušení vízového režimu s Ruskom, čím sa získavanie schengenských víz predĺžilo, sťažilo a predražilo. Krajiny, susediace s Ruskom, môžu navyše obmedziť vstup Rusov na národnej úrovni. Poľsko, Litva, Lotyšsko, Estónsko a Fínsko uzavreli svoje hranice pre ruských turistov.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Nóri nechcú ruských turistov je zobrazený ako prvý na .