Nadchádzajúce kritické voľby v Turecku a ich možný vplyv na napäté vzťahy s EÚ a USA

Ankara 16. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP – Eduardo Munoz/Pool Photo via AP, Ekrem Imamoglu)   Turecko stojí na prahu najkritickejších volieb vo svojej histórii. Krajine hrozí, že sa vzdá absolútnej moci a diktátorského režimu pod 20-ročnou vládou Strany spravodlivosti a rozvoja (Adalet ve Kalkinma Partisi – AKP). Turecká demokracia trpela dlhé roky pod zásahmi elít krajiny,... Príspevok Nadchádzajúce kritické voľby v Turecku a ich možný vplyv na napäté vzťahy s EÚ a USA zobrazený najskôr Hlavné správy.

Nadchádzajúce kritické voľby v Turecku a ich možný vplyv na napäté vzťahy s EÚ a USA

Ankara 16. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP – Eduardo Munoz/Pool Photo via AP, Ekrem Imamoglu)   Turecko stojí na prahu najkritickejších volieb vo svojej histórii. Krajine hrozí, že sa vzdá absolútnej moci a diktátorského režimu pod 20-ročnou vládou Strany spravodlivosti a rozvoja (Adalet ve Kalkinma Partisi – AKP). Turecká demokracia trpela dlhé roky pod zásahmi elít krajiny,...

Príspevok Nadchádzajúce kritické voľby v Turecku a ich možný vplyv na napäté vzťahy s EÚ a USA zobrazený najskôr Hlavné správy.