Bránia politikov? ÚDZS spochybňuje závery nedávnej štúdie o nadúmrtnosti počas COVID-19

Bratislava 16. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Závery nedávno zverejnenej štúdie Nadúmrtnosť na COVID-19 sú zavádzajúce. Upozornil na to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Štúdia podľa neho vykazuje vážne metodologické nedostatky, najmä ignoruje epidemiológiu a základné mechanizmy šírenia infekčných chorôb. “V dôsledku toho prichádza síce k mediálne ohromujúcim, ale zavádzajúcim záverom,” uviedol úrad.... Príspevok Bránia politikov? ÚDZS spochybňuje závery nedávnej štúdie o nadúmrtnosti počas COVID-19 zobrazený najskôr Hlavné správy.

Bránia politikov? ÚDZS spochybňuje závery nedávnej štúdie o nadúmrtnosti počas COVID-19

Bratislava 16. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Závery nedávno zverejnenej štúdie Nadúmrtnosť na COVID-19 sú zavádzajúce. Upozornil na to Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou (ÚDZS). Štúdia podľa neho vykazuje vážne metodologické nedostatky, najmä ignoruje epidemiológiu a základné mechanizmy šírenia infekčných chorôb. “V dôsledku toho prichádza síce k mediálne ohromujúcim, ale zavádzajúcim záverom,” uviedol úrad....

Príspevok Bránia politikov? ÚDZS spochybňuje závery nedávnej štúdie o nadúmrtnosti počas COVID-19 zobrazený najskôr Hlavné správy.